Podróże inspirują Cię do podejmowania nowych aktywności, co wiąże się z dokonywaniem transakcji i zakupów… także online. W trakcie urlopu lubisz publikować zdjęcia z wakacji na portalach społecznościowych. Scrollujesz Facebook’a czy Instagram, by być na bieżąco z tym, co robią Twoi znajomi. Zrelaksowana i wypoczęta nie zastanawiasz się jednak nad tym, czy robisz to bezpiecznie.

Sieci wi-fi znajdują się niemal wszędzie. Nie musisz się już martwić dostępem do nich. Powinnaś jednak mieć świadomość tego, co może się wydarzyć w sytuacji, gdy ktoś uzyska dostęp do Twoich danych. Korzystanie z otwartej sieci wiążę się z tym, że ktoś może podglądać Twoje poczynania w sieci, szczególnie te, które wymagają logowania się na określone portale i podawania tam danych. Większość osób nie posiada rozwiązań VPN na prywatnych urządzeniach. Koniecznością w takiej sytuacji jest korzystanie z antywirusów, o czym często zapominamy. Pamiętaj, że zabezpieczone urządzenie równa się niedostępność dla potencjalnych cyberprzestępców.

Jak może się to skończyć? Kradzież danych osobowych

Konsekwencje kradzieży tożsamości mogą być odczuwalne na wielu płaszczyznach. Osoba, która uzyska dostęp do Twoich danych osobowych może wziąć kredyt na Twoje imię i nazwisko, założyć działalność gospodarczą w Twoim imieniu, a także zameldować się w hotelu czy wypożyczyć samochód jako Ty. Możesz zostać zadłużona na ogromne kwoty.

Jak temu zapobiec?

Warto zabezpieczyć urządzenie. Zaopatrz się w odpowiedni pakiet antywirusowy, taki jak Ochrona Internetu w Play. Dzięki tej usłudze dane bankowe – login i hasło do e-konta bankowego czy numer karty kredytowej są niewidoczne dla przestępców. Ochrona Internetu chroni także Twoje konto na Facebook’u, dlatego nikt nie opublikuje postu na Twojej tablicy bez Twojej wiedzy. Usługa zabezpiecza również wszystkie pliki zgromadzone na Twoim urządzeniu. Masz gwarancję, że żadna nieuprawniona osoba nie zniszczy ich, ani nie zakoduje.
Ochrona Internety w Play dostępna jest w kilku wariantach: na smartfon, tablet, komputer, na jedno, dwa lub pięć urządzeń. W każdej z opcji występuje bezpłatny okres próbny. Jak uruchomić usługę? Sprawdź!

www.ochronainternetu.play.pl

Zadbaj o najmłodszych

Ochrona Internetu w Play daje Ci szansę wybierania treści, które będą oglądały Twoje dzieci, a także ustawienia zakresu godzin, w trakcie których mogą korzystać z Internetu. To dobra okazja do edukowania dziecka i budowania świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.