Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ogromne znaczenie w procesie odchudzania ma prawidłowe trawienie. Nawet jeżeli uprawiamy sport 6 razy w tygodniu, jemy 5 posiłków dziennie, a nie zadbamy o nasz metabolizm to nigdy nie uda nam się skutecznie stracić kilogramów! Tempo przemiany materii zależy nie tylko od tego co jemy, w jakich godzinach i jak często, ale przede wszystkim od całkowitej kondycji naszego organizmu. Prawidłowo funkcjonujący przewód pokarmowy jest jednym z fundamentów dobrego zdrowia. Mowa tu o pracy i kondycji jelit, trzustki czy wątroby. Kiedy funkcjonowanie tych narządów jest zakłócone pojawia się niestrawność, która może być sygnałem poważnych problemów zdrowotnych. Poza tym warto pamiętać, że problemy z układem trawiennym często skutkują złym samopoczuciem, osłabieniem i sennością, które znów wpływają na naszą kondycję i sprawiają, że nie możemy ćwiczyć tak efektywnie jak byśmy chcieli.

Aloes – cudowna roślina, która pomoże Ci schudnąć, zachować dobry nastrój i wzmocni odporność

Aby skutecznie wspierać nasze procesy trawienne, a co za tym idzie poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz  ułatwić odchudzanie i poprawić ogólną kondycję organizmu warto korzystać z roślinnego bogactwa natury. Jedną z roślin, która posiada niezwykłe właściwości biostymulujące i pro zdrowotne jest aloes. Zawiera on wyjątkowo bogatą kompozycję witamin, minerałów, enzymów i kwasów organicznych. W jego liściach znajdziemy aż 18 z 22 aminokwasów występujących w ludzkim organizmie. Pośród nich są także takie, których organizm nie produkuje samodzielnie, a które są konieczne do prawidłowej produkcji białka.

Aloes, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, wspiera oczyszczanie przewodu pokarmowego i poprawia trawienie. Co ciekawe jest to jedna z nielicznych roślin, która jednocześnie pomaga  likwidować zaparcia, jak i leczy biegunki, przywracając prawidłowy cykl trawienia. Jest on jednym z suplementów polecanych w leczeniu zespołu jelita drażliwego oraz refleksu. Aloes zmniejsza także ilość szkodliwych bakterii w naszym jelicie i przywraca prawidłowe funkcjonowanie flory bakteryjnej. Co więcej wykazuje on silne działanie przeciw pasożytnicze i  pomaga w pozbywaniu się tasiemców, glist ludzkich czy owsików.

Dzięki swoim właściwościom aloes poprawia trawienia i odtruwa organizm, co za tym idzie wspiera proces odchudzania. Ponadto kiedy pozbędziemy się toksyn z organizmu będziemy mieć  więcej energii, poprawimy wydolność organizmu i będziemy w stanie dawać z siebie więcej podczas treningów. Warto podkreślić, że jest bardzo ceniony nie tylko jako lek czy suplement diety, ale także jako doskonały kosmetyk.

Aloes – jak wspierać się nim na co dzień?

Aloes jest dostępny w wielu formach i postaciach. Najbardziej popularne są tabletki, syropy, żele czy napoje aloesowe. Wyjątkowo wygodnym i przystępnym sposobem jest przyjmowanie aloesu w formie cukierków do ssania! Godnym polecenia produktem tego rodzaju są cukierki firmy Reutter. Zawierają one wysokogatunkowy ekstrakt z aloesu oraz olejek z trawy cytrynowej. Stosując cukierki z ekstraktem aloesu firmy Reutter, zaopatrujesz swój organizm w ok. 200 cennych składników aktywnych (wit. A, C, E, B1, B2, B3, B6, B9) oraz mikroelementów (cynk, chrom, selen, wapń, sód, potas, żelazo, miedź, mangan, magnez) i aminokwasy. To właśnie ekstrakt z aloesu, a nie zwykły sok, ma tak dobroczynne działanie!

 

Firma Reutter podaje gotowy naturalny produkt stworzony z ekstraktu aloesu. Wysokogatunkowy ekstrakt z tej działającej cuda rośliny oraz olejek trawy cytrynowej, zostały zamknięte w świetnych cukierkach dbających o wygląd i zdrowie. Ich jakość jest wysoka i co najważniejsze możemy zabrać je ze sobą do pracy, na trening czy w podróż! Dzięki wygodnej formie cukierki aloesowe firmy Reutter są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich zapracowanych i aktywnych!

 

 

 

Cukierki Aloesowe z ekstraktem aloesu i olejkiem trawy cytrynowej są dostępne w aptekach i zielarniach

Cena 7,90 zł.