Obecnie co 10 osoba cierpi z powodu łupieżu. Niektóre statystyki podają, że okresowo (jesień – zima) boryka się z nim nawet co drugi Europejczyk, Azjata i Afrykanin. Za jego występowanie odpowiedzialny jest grzyb drożdżakopodobny. Jedni potrafią się go pozbyć po kilku myciach głowy u innych przyjmuje zaawansowaną odmianę w postaci łojotokowego zapalenia skóry i przenosi się na brwi, klatkę piersiową, a nawet fałdy przy nosie.

Pożywka dla grzyba

Grzyb Malassezia globosa najlepiej czuje się na tłustych włosach i skórze głowy, dlatego najczęściej objawia się u osób z genetyczną predyspozycją do jego wydzielania sebum. W rozprzestrzenianiu się pomaga mu stres, obniżony układ odpornościowy, gęste włosy a także lakier. W sprzyjających warunkach grzyb bardzo szybko się rozmnaża  i wywołuje łupież suchy.

Pozbyć się raz na zawsze?

Łupież to choroba przewlekła i bardzo trudna do zwalczenia. Można ją wyleczyć, ale trzeba się liczyć z nawrotami. Konieczne jest profilaktyczne stosowanie leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Jak wybrać najlepszy? Zdaniem konsumentów największym zaufaniem cieszą się produkty apteczne. Preparaty z aptecznej półki zawierają w swoim składzie czynne substancje przeciwgrzybicze o wysokim stężeniu. Szampony działają bezpośrednio na przyczynę choroby, a nie tylko na jej objawy. Przykładem takiego kosmetyku są polskie produkty marki Catzy. Szampony Healing, w swoim składzie posiadają aktywną substancję czynną pirytionian cynku w stężeniu 1%, dzięki czemu  działają bardzo skutecznie w walce z łupieżem i jego następstwami. Kosmetyki przeznaczone są do codziennej pielęgnacji, można ich używać aż do uzyskania pożądanego efektu kuracji. Mają przyjemny migdałowy zapach. Poza właściwościami przeciwłupieżowymi pielęgnują włosy, nadając im blask miękkość  i sprężystość.

 

 

Zapobiegać łupieżowi

Jeśli to możliwe zrezygnujmy z kosmetyków do stylizacji. Żele, pianki, lakiery, a także farby koloryzujące nie są naszymi sprzymierzeńcami w walce z łupieżem. Ważna jest również dieta. Dostarczanie do organizmu wraz z pokarmem witaminy B oraz siarki wpływa korzystnie na kondycję skóry głowy, a także zmniejsza wypadanie włosów oraz reguluje wydzielanie sebum. Nasz codzienny jadłospis powinien być wzbogacony o jajka, drożdże, ryby, soję, orzechy. Dbajmy o higienę skóry głowy. Myjmy włosy tak często jak tego potrzebują. Pozostawiony łój namnaża grzyby i bakterie. Zadbajmy o aktywność fizyczną i wypoczynek na świeżym powietrzu. W ten sposób szybko dotlenimy skórę głowy, ale też pomożemy zwalczyć stres.

Łupież to jedno z najbardziej uciążliwych schorzeń skóry głowy. Nigdy nie należy go bagatelizować, gdyż może prowadzić do nasilenia się choroby.

 

 

Linia szamponów HEALING składa się z 2 produktów: szamponu przeciwłupieżowego do włosów przetłuszczających się oraz z szamponu przeciwłupieżowego do każdego rodzaju włosów.

 

HEALING Ziołowy Szampon Przeciwłupieżowy

Ziołowy Szampon Przeciwłupieżowy Healing to szampon, przeznaczony do włosów przetłuszczających się z łupieżem. Działa przeciwbakteryjnie, wzmacniająco i oczyszczająco. Hamuje nadmierne wydzielanie sebum. Posiada właściwości oczyszczające, eliminuje łupież. Nadaje włosom miękkość i blask. Zmniejsza świąd i działa łagodząco na skórę głowy. Aktywną substancją czynną jest pirytionian cynku w stężeniu 1%, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, hamuje rozwój szkodliwych patogenów. Receptura szamponu wzbogacona jest w ekstrakty ziołowe z rozmarynu, brzozy, pokrzywy i rumianku, które zmniejszają przetłuszczanie się włosów. Można go stosować codziennie, aż do uzyskania efektu kuracji.

Cena: 22,00zł

Pojemność: 200 ml

Dostępność: apteki

HEALING Szampon Przeciwłupieżowy

Szampon Healing przeznaczony jest do stosowania w przypadku łupieżu do każdego rodzaju włosów. Aktywną substancją czynną jest pirytionian cynku w stężeniu 1%, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamuje rozwój szkodliwych patogenów. Szampon Healing starannie oczyszcza skórę głowy i eliminuje łupież. Jest delikatny. Działa kojąco na skórę. Posiada właściwości przeciwłupieżowe oraz pielęgnacyjne. Nadaje włosom blask, miękkość i puszystość. Można go stosować codziennie, aż do uzyskania efektu kuracji. Ma przyjemny migdałowy zapach.

Cena: 20,00 zł

Pojemność: 200 ml

Dostępność: apteki