Jesień to nie tylko czas ciepłych swetrów i długich wieczorów. To także okres, w którym wszystkie kobiety chętniej korzystają z usług salonów kosmetycznych i SPA. Nasza skóra po wakacyjnych szaleństwach jest niestety przesuszona od słońca i kąpieli w morzu. Dodatkowo jesienna aura sprzyja chandrze. Z tego powodu mamy dla Was garść przydatnych informacji na temat pielęgnacji skóry oraz kilka sposobów na poprawę nastroju.

 

Na początek

 

Po wakacyjnym słońcu i kąpielach w morzu należy przede wszystkim zadbać o odpowiedni peeling dla naszej skóry- mówi Dominika Muzyka, ekspert ART SPA Zamku Topacz- najlepiej jest zrobić go przed snem. Skóra najszybciej regeneruje się nocą. Dodatkowo nałożone później kremy czy maseczki lepiej się wchłoną i nasza skóra przyswoi z nich więcej dobroczynnych składników.

 

Do ciała przeznaczone są peelingi gruboziarniste- najlepsze są te, zawieszone w oleistym roztworze, nie tylko złuszczają naskórek ale i nawilżają naszą skórę. Jeśli chodzi o peelingi do twarzy, najlepiej używać tych enzymatycznych, osłabiają wiązania między martwymi komórkami naskórka, usuwając je w ten sposób z naszej skóry. Peelingi enzymatyczne są łagodne – nadają się do skóry wrażliwej i ze skłonnością do pękających naczynek. Kiedy nasza skóra jest już oczyszczona możemy przejść do kolejnego kroku.

 

Odpowiednie nawilżenie

 

Latem maseczki nawilżające są polecane dla skóry suchej i mieszanej. Natomiast w okresie jesienno- zimowym – dla każdego typu cery.

 

Odpowiednie nawilżanie skóry po wakacjach jest niezwykle ważne. Trzeba pamiętać, że ubytek wilgoci w skórze jest główną przyczyną jej szybkiego starzenia. Preparaty nawilżające (maski czy kremy) zatrzymują w naskórku wilgoć oraz pomagają przyswoić dostarczaną organizmowi wodę– radzi Dominika Muzyka.

 

Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj naturalne maseczki – te, które możemy wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy wymieszać dwie łyżki miodu z dwoma łyżkami mleka. Nałożyć na twarz na 10-15 min i później spłukać letnią wodą. Nasza cera będzie odpowiednio nawilżona i przygotowana do dalszej pielęgnacji.

 

Zbawienny wpływ masażu

 

Nie ma wyznaczników jakie kremy powinnyśmy stosować po zabiegach jesienią czy zimą. Preaprat należy dobrać odpowiednio do naszej skóry. Jeśli mamy przesuszoną cerę, powinnyśmy wybrać ten nawilżający, z kolei dla cery naczynkowej krem uszczelniający naczynka, np.: z wyciągiem z kasztanowca – mówi Dominika Muzyka.

 

Najważniejsze jest to, jak nakładamy krem. Niestety większość z nas robi to szybko i nie przywiązuje do tego etapu pielęgnacji większej uwagi. W ten sposób pozbawiamy naszej cery zbawiennego wpływu krótkiego masażu twarzy. Masaż należy wykonać powolnymi ruchami, zawsze kierując palce od dołu twarzy do góry. To samo tyczy się ciała. Wprawdzie tutaj masaż powinno się wykonywać przy okazji peelingu – grubymi rękawicami i kolistymi ruchami. Pamiętając, że zawsze należy masować ciało od stóp w górę.

 

Zabieg szyty na miarę

 

Warto czasami wybrać się do miejsca, gdzie zostaniemy otoczeni profesjonalną opieką i nie martwiąc się o nic zrelaksujemy się podczas zabiegu „uszytego” na miarę naszych potrzeb. Zamek Topacz oferuje bogaty wybór zabiegów na twarz i ciało dopasowanych do potrzeb skóry oraz samopoczucia. Peelingi, kąpiele, okłady oraz masaże pozwolą na pełen relaks i poprawę nastroju. Najlepszy zabieg na okres powakacyjny to peeling rękawicą Kessa. Jest to głęboki peeling przy użyciu rękawicy i czarnego mydła, który dokładnie oczyszcza i wygładza skórę. Następnie proponujemy relaksujący okład z kwiatów i koziego mleka, który nawilży i odżywi nasze ciało. Na koniec Zamek Topacz oferuje nam jeszcze głęboko relaksujący masaż całego ciała i stóp, z wykorzystaniem nie tylko klasycznego masażu, ale i orientalnego oraz stretchingu.

 

Odrobina luksusu

 

Zamek Topacz w swojej ofercie ma zabiegi skierowane do wszystkich, niezależnie od wieku. Kompozycje oparte są na najczystszych i wysoce skoncentrowanych ekstraktach z kawioru z Bieługi, pereł, złota oraz diamentowego pudru. Dzięki nim możemy poczuć się jak gwiazdy, z tych produktów korzystały bowiem m.in. Madame Pompidou, Paloma Picasso oraz Brigitte Bardot. Polecamy w szczególności zabieg „Satynowe ciało”. Pozostawia on skórę nawilżoną i rozświetloną. Doskonale odpręża oraz wygładza i odżywia ciało. Jest to doskonały sposób na przesuszoną skórę, szczególnie w „trudnych” okolicach, takich jak łokcie czy kolana.

 

Nie tylko dla niej

 

Pamiętajmy, że męska skóra także potrzebuje pielęgnacji. Jest to doskonały powód, aby zabrać mężczyznę ze sobą i skusić go na zabieg dla dwojga. Zamek Topacz poleca zabieg „Quickstep”, czyli relaks we wspólnej kąpieli z kieliszkiem szampana. Następnie okład z autorskim masażem twarzy, który poprawi ukrwienie skóry oraz sprawi, że będzie ona dotleniona i świetlista. Na koniec rozluźnienie mięśni podczas godzinnego masażu całego ciała. Taki wyjazd będzie nie tylko zbawienny dla skóry, ale pomoże także w walce z jesienną chandrą.

 

Właściwa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna. Czy są to krótkie domowe rytuały czy profesjonalne zabiegi –  każdy z nich pozwoli odpocząć naszemu ciału po wakacjach. Dodatkowo zadbana skóra odwdzięczy się nam w przyszłości – brak zmarszczek i spowolniony proces starczenia to marzenie każdej kobiety.

 

Więcej informacji na temat zabiegów, znaleźć można na stronie www.zamektopacz.pl