Międzynarodowe targi Geneva Motor Show to jedno z najważniejszych spotkań branży motoryzacyjnej na świecie, które w tym roku odbywać się będzie w dniach od 6 do 18 marca 2018 r. w Szwajcarii. Podczas 88. edycji wydarzenia nie zabraknie motoryzacyjnych nowości, oryginalnych prototypów, innowacyjnych rozwiązań i osiągnięć technologicznych z całego świata. YOKOHAMA, japońska marka opon premium, zapowiedziała prezentację najnowszych modeli, w tym światową premierę opony całorocznej do aut osobowych, a także przeznaczonej na europejski rynekopony Geolandar M/T G003 – dedykowanej SUV-om. Po raz pierwszy też marka zapreznetuje na rynku europejskim innowacyjną bezdętkową oponę zimową iceGUARD iG60 – przeznaczoną do jazdy w najtrudniejszych warunkach.

Na stoisku YOKOHAMA nie zebraknie nowości, projektowanych z zastsowaniem innowacyjnej technologii BluEarth przyjaznej dla środowiska i kierowcy, w tym debiutujących w Polsce opon BluEarth-Es ES032 oraz BluEarth RV-02. Oba modele premium, przeznaczone odpowiednio dla aut kompaktowych oraz crossoverów i minivanów, charakteryzuje doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni i zastosowane roziwązania, zmniejszające opory toczenia i ograniczające zużycie paliwa.

Odwiedzający stoisko YOKOHAMA będą mieli okazję oglądać produkty flagowej serii opon wyścigowych ADVAN, która w 2018 roku świętuje 40. rocznicę istnienia. Wśród nich opona ADVAN Sport V105, ceniony model wybrany na fabryczne wyposażenie pojazdów premium, takich jak Porsche czy Mercedes, a także model ADVAN A052 – dla hobbystów ceniących wysokie osiągi i przyjemność z jazdy.

Jednym z wiodących tematów tegorocznej prezentacji YOKOHAMA podczas Geneva Motor Show jest nowa strategia zarządzania GD2020 – plan zwiększenia obecności marki na rynku opon premium, z uwzględniem opon zimowych i sportowych. Tradycyjnie nie zabrakanie także elementów podkreślająych współpracę YOKOHAMA z piłkarskim klubem FC Chelsea. Od 6 do 11 marca br. na stoisku prezentowane będzie trofeum English Premier League 2016/17 zdobyte przez brytyjski klub.

Wszelkie informacje na temat nowości YOKOHAMA i wykorzystanych rozwiązań w prezentowanych oponach będzie można uzyskać na konferencji prasowej YOKOHAMY, która odbędzie się we wtorek, 6 marca 2018 roku, o godzinie 16:15, stoisko numer 4231 w hali 4.

Zapraszamy na www.yokohama-online.ploraz www.facebook.com/yokohamapolska