Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, a do siłowni nie jest ci po drodze, udaj się na masaż tajski. Jest praktykowany od ponad 2000 lat, co czyni go jedną z najstarszych tego typu technik na świecie. To masaż głęboki, łączący elementy jogi, akupresury, japońskiego masażu Shiatsu. Stosowane w nim zabiegi rozciągają i relaksują mięśnie, pomagając zredukować napięcia, dlatego nie bez kozery mówi się, że regularne korzystanie z niego poprawia kondycję psychiczną i fizyczną.

W trakcie masażu tajskiego osoba masowana leży na materacach rozłożonych na podłodze. Dzięki temu masażysta może się wokół niej swobodnie poruszać oraz układać ją w odpowiednich pozycjach jogi, co umożliwia napinanie i rozciąganie mięśni przy jednoczesnym osiąganiu stanu relaksacji. Jego zbawienne skutki docenią szczególnie osoby cierpiące na migrenę. Uciskanie odpowiednich miejsc sprawiają, że rozluźniają się mięśnie karku i szyi, odchodzi stres, a ból głowy mija.

Masaż tajski ma ogromne zalety. Dzięki połączeniu wielu technik wprowadza osobę poddawaną zabiegowi w stan całkowitego odprężenia. Ustępują dolegliwości bólowe – głowy, a także kręgosłupa, który w obecnych czasach doskwiera nawet bardzo młodym ludziom. Efekty widać już po godzinnej sesji, która obejmuje całe ciało – nie tylko plecy, brzuchu, ręce i nogi, ale także dłonie, stopy i uszy. Masażysta tajski często korzysta z wiedzy o liniach energetycznych, przebiegających wzdłuż ciała i masuje te punkty. Nacisk wykonywany jest dłońmi i całymi przedramionami, w sposób rytmiczny, uwzględniając przebiegające aorty, co pogłębi stan relaksu – mówi Julia Kosel, Brand Manager Thai Bali SPA w Warszawie, salonów oferujących oryginalny tajski masaż.

Obecnie wyróżnia się około 80 rodzajów masażu tajskiego. Największą popularność zyskuje opisany wyżej masaż tajski klasyczny. Drugi na podium ze względu na wyjątkowe właściwości przeciwbólowe jest masaż stemplami ziołowymi, czyli bawełnianymi woreczkami wypełnionymi mieszanką specjalnie dobranych ziół, które przed zabiegiem są podgrzewane, aby uwolnić znajdujące się w nich oleje eteryczne. Docierają one do głębszych warstw mięśni, uśmierzając dolegliwości takie jak rwanie, kłucie czy ucisk. Kolejną popularną odmianą masażu tajskiego, jest zabieg z użyciem gorących, bazaltowych kamieni, które przekazują ciepło głęboko do mięśni i tkanek, a dzięki temu nie tylko je rozluźniają, ale także wpływają na przyspieszenie przemiany materii i regenerację skóry.

Mówi się, że masażyści z Tajlandii oraz Bali mają rentgen w oczach, który widzi każdy nasz napięty mięsień. Jeżeli cierpimy na chroniczne zmęczenie, a nasze życie pełne jest stresu, warto oddać się w ich magiczne ręce aby zażegnać wszystkie bolączki.