Dla młodych projektantów był to pierwszy poważny krok w karierze i praktyczna lekcja wzornictwa przemysłowego, a dla firmy Radaway możliwość wprowadzenia do oferty niepowtarzalnego wzornictwa. Znamy zwycięzców konkursu „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”.

W październiku ubiegłego roku Radaway, producent kabin prysznicowych i brodzików, wystartował z konkursem dedykowanym dla młodych projektantów, studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu grawerunku na szkle kabiny prysznicowej wraz z aranżacją wnętrza całej łazienki. Nad zadaniem studenci pracowali przez cały semestr w ramach pracowni projektowania produktu, którą prowadzi dr hab., prof. ASP Grzegorz Reński oraz pracowni modelowania procesów użytkowych, prowadzonej przez dr. Rafała Dobruchowskiego.

Liczba zgłoszonych projektów przerosła oczekiwania organizatorów. Jury oceniało ponad 50 prac. Studenci dostarczyli nam bardzo różnorodne projekty, inspirowane geometrią, naturą, sztuką oraz stylami architektonicznymi. Ocenianie ich było bardzo ciekawym zadaniem, a zarazem dużym wyzwaniem. Wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Z tego względu zdecydowaliśmy się przyznać 5 dodatkowych wyróżnień – tłumaczy Hanna Błaszak z firmy Radaway, jeden z członków jury.
W konkursie zwyciężyła Maja Bujak, która przygotowała projekt „Ptaki”. Piękna i artystyczna grafika przedstawia spacerujące żurawie. Drugie miejsce przyznano Anecie Sadowskiej za „Liść”, projekt nawiązujący do aktualnych trendów w stylu eko. Strukturalny grawer liścia idealnie komponuje się z ciepłą aranżacją, zawierającą elementy drewna. Trzecia na podium znalazła się Julia Kazimierska z pracą pt. „Lustro”, prezentującą hipnotyzujący, geometryczny wzór w minimalistycznym wnętrzu łazienki.

Dodatkowe wyróżnienia powędrowały do Karoliny Kołodziejczyk, Magdaleny Zalewskiej, Anny Baumel, Aleksandra Kępińskiego oraz Ilony Zin. Prace były również ocenione przez internautów, podczas głosowania na fanpage’u marki. Nagrodę publiczności w plebiscycie internetowym zdobył projekt Joanny Wilczyńskiej „Afryka”, nawiązujący do dzikiej natury czarnego kontynentu.
Zwycięskie projekty można zobaczyć na stronie internetowej producenta: www.radaway.pl