Idealnym rozwiązaniem będzie wiosenny wyjazd, na którym znajdziecie sposób na to, aby celebrować wspólne chwile, ale i na moment dla siebie. Jak zaplanować wielopokoleniowy wyjazd, który wszystkich uszczęśliwi?

W pędzie współczesnego świata często brakuje wolnego na spędzenie cennych chwil z rodziną. Spotykając się normalnie jesteśmy zaprzątnięci bieżącymi sprawami i nie mamy czasu na faktyczne czerpanie radości ze spotkania. Dlatego też świetnym sposobem jest wyjazd w miejsce, gdzie będziemy mogli faktycznie skupić się na rodzinie. Warto wybrać lokalizację, która będzie ciekawa dla wszystkich, a wiosną nie ma w niej jeszcze wielu turystów. Takim miastem jest Kraków, który łączy w sobie zabytki, zmiany nowoczesnego miasta, historię i świeży powiew wpływu młodzieży. Jego bogata historia oraz mnogość różnorodnych atrakcji pozwolą cieszyć się wspólnie zdobywanymi wspomnieniami.

Atrakcje dla dojrzałych

Stolica Małopolski, dzięki swojej długiej historii, jest pełna muzeów i zabytków. Na Rynku Głównym znajdziemy przede wszystkim kościół Mariacki oraz Sukiennice. To właśnie w tym miejscu atrakcje znajdują się nie tylko na powierzchni. Pod Sukiennicami mamy możliwość wejścia do interaktywnego muzeum, w którym starsi mogą zdobyć wiele ciekawych informacji, a młodsi cieszyć się dobrą zabawą. Gdy odpowiednio dobierzemy lokalizacje naszego hotelu np. zlokalizowany nieopodal Hotel Mercure Kraków Stare Miasto lub Novotel Kraków Centrum będziemy mogli pieszo, w około 15 minut, dotrzeć na Wzgórze Wawelskie, gdzie również nie zabraknie atrakcji dla wszystkich członków rodziny. Koneserom sztuki warto również polecić galerie krakowskie, w których ostatnio dominują wystawy sztuki współczesnej, przez co z pewnością zaciekawią one wszystkich uczestników rodzinnej wyprawy.

Niezapomniane smaki

Dawna stolica Polski oferuje odwiedzającym nie tylko wiele zabytków, ale również różnorodną ofertę kulinarną. To tutaj obok tradycyjnej, polskiej kuchni, przyciągającej starsze pokolenie, znajdziemy orientalne smaki i nowoczesne burgery, które z pewnością bardziej przypadną do gustu młodszym członkom rodziny. Ciekawym miejscem, nie tylko pod względem, są dzielnice Kazimierz oraz Nowa Huta, które w ostatnich latach kwitną. Młodzi ludzie dają im nowe życie i zmieniają ich oblicze. Hotele również oferują bogatą ofertę restauracyjna, np. Winestone w hotelach sieci Mercure idealnie sprawdza się po całym dniu zwiedzania, gdy nie chcemy wychodzić poza teren hotelu, a jednocześnie pragniemy spróbować lokalnych smaków. Podczas zwiedzania warto jako przekąski spróbować tradycyjnych obwarzanków, które można kupić niemalże w całym mieście.

Aktywne poznawanie miasta

Gdy pogoda dopisuje oraz mamy niezaplanowany czas podczas wyjazdu, to warto go wykorzystać. W niektórych hotelach np. Novotel Kraków City West goście mogą wypożyczyć rowery i na nich przemierzać zachodnie części Krakowa; okolice Kopca Kościuszki, wzdłuż Wisły, w kierunku do Tyńca czy Zakrzówka – malowniczego zbiornika wodnego otoczonego skałkami zajmie jedynie około 15-20 minut. Trasa ta zawiera w sobie przejazd przez most przecinający rzekę Wisłę, co może być atrakcją dla najmłodszych.

Niestraszna niepogoda

Kraków oraz znajdujące się w nim hotele są atrakcyjne również wtedy, gdy warunki pogodowe nie są sprzyjające. W razie deszczu lub niskiej temperatury obiekty Novotel Kraków Centrum jak i Novotel Kraków City West oferują gościom baseny, strefy wellness oraz fitness. Młodsi natomiast będą się świetnie bawić w hotelowych kącikach zabaw.