Zintegrowanie zespołów, pobudzenie kreatywności, ale także szansa na spełnienie dobrego uczynku, który może uratować życie. W Myślenicach 7 września odbyła się Orbisjada, organizowana dla pracowników Grupy Orbis. Wzięło w niej udział ponad 200 pracowników, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, integrujących, zbudowali maszynę Goldberga oraz zarejestrowali się w bazie DKMS. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się między innymi dzięki bardzo dobrej współpracy z Małopolską Szkołą Gościnności w Myślenicach, która udostępniła swoje nowoczesne tereny sportowe.

Razem – dla innych

Pomaganie będąc w tak dużej grupie ludzi, jaka była razem podczas piątkowego wydarzenia może być piękne w skutkach. Dlatego też podczas Orbisjady powstała specjalna strefa, prowadzona przez przedstawiciela fundacji DKMS oraz wolontariuszy, w której można było zarejestrować się, aby zostać dawcą szpiku kostnego. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy oraz ich chęci pomocy innym, w czasie piątkowego spotkania baza potencjalnych dawców DKMS powiększyła się aż kilkadziesiąt osób. Jak mówi Stephen Hadley, Dyrektor Regionalny na Kraków i Katowice: Tego typu inicjatywy organizujemy od lat, za każdym razem staramy się wykorzystać szansę na czynienie dobra i zaprosić do tego działania naszych współpracowników. Chcemy, aby wydarzenie, podczas którego spędzamy wspólnie czas przekładało się także na działania pozytywnie wpływające na życie innych.

Razem – dla rozwoju

Orbisjada to nie tylko integracja pracowników hoteli z Krakowa i Katowic. To również szansa na zbudowanie więzi oraz rozszerzenie grona znajomych. Spotkanie ma za zadanie integrację pracowników w sposób, który sprawi im przyjemność oraz wpłynie pozytywnie na ich wspomnienia związane z tym wydarzeniem. Za każdym razem jak organizowane są tego typu wydarzenia staramy się zaplanować dyscypliny, w których wszyscy będą mogli wziąć udział, niezależnie od płci, wieku czy stopnia wysportowania – mówi Maciej Naziębłło – Dyrektor Generalny hotelu Ibis Kraków Centrum – pasjonat biegania. Spędzanie wspólnego czasu przez osoby, które spotykają się tylko w pracy i przez te, które na co dzień nie mają ze sobą styczności pozytywnie wpływa na ich długofalową współpracę, większą wydajność w zadaniach, a także budowanie atmosfery wewnątrz organizacji. Dzięki corocznemu wydarzeniu, pobudzana jest kreatywność, zdolność logicznego myślenia, a także rozwijana jest umiejętność pracy zespołowej. Tegorocznym wyzwaniem, poza zadaniami typowo integracyjnymi były także dyscypliny sportowe, w wersji uproszczonej, a w drugiej części dnia wyzwaniem postawionym przed uczestnikami było zbudowanie maszyny Goldberga. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, które pochodziły z 9 hoteli.

Należy zaznaczyć, iż wydarzenie odbyło się poza Krakowem – na terenach sportowych Małopolskiej Szkoły Gościnności, z którą krakowskie hotele współpracują od lat. Zajęcia sportowe jak i budowa Maszyny Goldberga miały miejsce na nowoczesnych, niedawno oddanych do użytku boiskach oraz sali gimnastycznej. Pracownicy oraz uczniowie szkoły czynnie brali udział w wydarzeniu i już czekają na kolejną imprezę w przyszłym roku. Jak mówi dyrektor szkoły Jerzy Niedenthal – To wydarzenie pokazało, że warto razem pracować i tworzyć wspólne przedsięwzięcia; nie tylko praktyki dla naszych uczniów w hotelach Accor w Krakowie, ale także wspólne zajęcia sportowe.