Projektowanie wnętrz hotelowych stawia przed architektami wyzwania – jak pogodzić atrakcyjny wygląd pokoi, restauracji, schodów i ciągów komunikacyjnych z komfortem użytkowania? Jaką jakość i rodzaj wykładziny wybrać? Czym różni się wykładzina hotelowa od wykładziny przeznaczonej do domu? I wreszcie jak dobrać wykładzinę do konkretnej części hotelu?

Z pomocą przychodzą specjaliści z Newmor, firmy z 20-letnim doświadczeniem w wykończaniu ścian i podłóg zarówno wielkich sieci hotelowych, jak i mniejszych obiektów butikowych czy prestiżowych apartamentów przeznaczonych na wynajem. W tego rodzaju miejscach noclegowych wykładziny powinny łączyć w sobie wysoką jakość oraz interesujący design, dający gościom poczucie wyjątkowego komfortu wizualnego. Dzięki wieloletniej współpracy z najlepszymi europejskimi i amerykańskimi producentami możemy liczyć na bardzo duży wybór wykładzin o różnych wzorach i kolorach, jak również printów powstających na specjalne zamówienie. W portfolio marki znajdziemy klasyczne wykładziny dywanowe, wygodne do wymiany wykładziny w płytkach, propozycje z PCV, kauczuku i tkanego winylu.

Wykładziny do zadań specjalnych

Wykładziny hotelowe w ciągach komunikacyjnych powinny być bardzo odporne na ścieranie (jest to jedno z najmocniej eksploatowanych miejsc), dobrze pochłaniać dźwięki, być elastyczne i mieć strukturę ułatwiającą jeżdżenie walizkami na kółkach. To zadanie, z którym świetnie poradzą sobie wykładziny dywanowe w klasie 33 marki Halbmond czy tkane  Fitnice Floor.

W przypadku wykładzin do restauracji niezwykle ważne jest łatwe utrzymanie ich w czystości oraz konserwacja powierzchni. Tu sprawdzą się panele winylowe marki Aspecta o pięknych drewnianych i kamiennych strukturach. Jest to materiał wodoodporny,  łatwy w montażu i w utrzymaniu w czystości, który dzięki swoim właściwościom będzie długo służył zapewniając estetyczny wygląd wnętrza.

W pokojach hotelowych najbardziej liczy się komfort i miękkość,  dlatego najlepszym wyborem będą kolekcje wykładzin dywanowych Halbmond lub wełnianych Lusotufo. Jeżeli zależy nam na nadaniu obiektowi indywidualnego rysu, zdecydujmy się na unikatowe wzory z dowolnymi motywami, np. symbolem regionu, czy logo  hotelu wykonanym w technologii nadruku cyfrowego.

Dzięki profesjonalnemu doradztwu Newmor zdobycie niezbędnej wiedzy w tym zakresie pozwoli architektom, inwestorom i właścicielom obiektów perfekcyjnie dopasować podłogę do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem specyficznych wymagań poszczególnych przestrzeni,  gamy kolorystycznej, wzorów, jakości jak i pożądanego efektu finalnego.

Więcej: www.newmor.pl