W szerokiej ofercie KWC znajdziemy baterie stojące jednouchwytowe, które umieszczamy na brzegach zlewozmywaka lub w blacie kuchennym. Umożliwiają one szybką regulację strumienia wody i temperatury. Baterie te występują w wersjach z wyciąganą, stałą bądź ruchomą wylewką.

Wyciągana wylewka baterii ułatwi takie czynności jak nalewanie wody do wiadra czy mycie dużych naczyń i blach z piekarnika. Wylewka jest połączona z baterią za pomocą węża, który wyciągamy w momencie, gdy jest potrzebny. Stała wylewka jest dobrym rozwiązaniem do mniejszych zlewozmywaków jednokomorowych. Nie zabiera wiele miejsca i jest bardzo poręczna. Wśród baterii KWC ze stałą wylewką znajdziemy także innowacyjny model zdalnie sterowany. Ruchoma wylewka w bateriach KWC wyposażona jest w giętki wąż HighFlex®, który daje się łatwo wyginać we wszystkich kierunkach, a w stanie spoczynku pozostaje stabilny i powraca do oryginalnego kształtu.

Jeśli lubimy kolorowe akcenty w kuchni możemy zdecydować się na baterie z technologią Luminaqua® LED czyli podświetlanym strumieniem wody. By rozpocząć świetlny spektakl, wystarczy nacisnąć przycisk. Baterie KWC występują także w wykończeniu białym i czarnym. Świetnie komponują się ze zlewozmywakami z Fragranitu+ lub Tectonite® marki Franke w tych samych barwach, choć równie ciekawie wyglądają zestawione ze zlewozmywakiem ze stali szlachetnej.

Jeśli marzy nam się strefa zmywania tuż przy oknie, wybierzmy baterię podokienną KWC. By otworzyć okno wystarczy wyciągnąć baterię z blatu, a elastyczne węże pozwolą na odłożenie jej obok.

W bateriach kuchennych KWC znajdziemy również cały wachlarz innowacyjnych rozwiązań. Sensoryczne sterowanie temperaturą wody zapewnia funkcja TIPCONTROL. Dzięki czujnikom DDSA® ilość dotknięć wylewki odpowiada trzem poziomom temperatury, a każdy z nich oznaczony jest innym kolorem.

Ochronę przez zbytnim przegrzaniem się wylewki zapewnia Touch Control, natomiast o długą żywotność naszej baterii zadba specjalna membrana uszczelniająca flexGuard™.

Na uwagę zasługują również innowacje zastosowane w sitkach baterii KWC. Sitko JET CLEAN w bateriach z funkcją prysznica zaprojektowano w taki sposób, by samo ich używanie zapobiegało osadzaniu się drobinek wapnia, które blokują przepływ wody. Technologia TAC, czyli Turn And Clean zapewnia łatwe czyszczenie sitka, natomiast TAL – Turn And Lock sprawia, że jeden ruch przełącza wodę ze zwykłego strumienia na prysznic.

Nazwa KWC jest synonimem jakości, wysublimowanego wzornictwa i innowacyjności, a różnorodność baterii KWC daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji kuchennej strefy wody. Bez względu na wybrany wzór, z pewnością spełni wszelkie oczekiwania i zadowoli nawet najbardziej wyszukane gusta.