Pod koniec marca wrocławianie oraz goście odwiedzający Aleję Bielany pokazali swoje możliwości, wyjątkowo aktywnie biorąc udział w sportowej akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich. Akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem, a materace i łóżka zdobyte podczas wydarzenia zostały już przekazane do domu dziecka.

 

Przez dwa dni na parterze w Alei Bielany udostępnione zostało specjalne stanowisko, wyposażone przez Fitness Academy w rowery stacjonarne pionowe, poziome oraz bieżnie. Sportowy „plac charytatywnego boju” oddano do dyspozycji wszystkich osób, które chciały pomóc dzieciom z domu dziecka. Aby wziąć udział w akcji wystarczyło tylko przejechać się na rowerze lub pobiegać na bieżni! Zebrane w ten sposób kilometry organizator akcji – salon DlaSpania oraz sponsor nagród firma Tempur Sealy Polska – największy na świecie dostawca artykułów sypialnianych, wymieniali na materace dla dzieci z Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich. Za każde przejechane lub przebiegnięte podczas akcji 200 km sponsor przekazywał 1 materac.

 

Goście akcji nie zawiedli! Charytatywne przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a chętnych do wsparcia akcji i pomocy dzieciom było tak wielu, że bieżnie i rowery pracowały non stop! Aby wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniu organizator rozszerzył akcję włączając do gamy przeliczanej na materace aktywności przysiady i pompki!

 

Akcja zakończyła się wspaniałym sukcesem! Zaangażowanie gości Alei Bielany pozwoliło na pokonanie ponad 2500 km, co przełożyło się na przekazanie 10 materaców Sealy do domu dziecka. Uzyskanie tego wyniku wymagało bardzo wiele wysiłku od uczestników. Charytatywną aktywność podejmowali dorośli i dzieci, amatorzy i prawdziwi sportowcy! Najmłodsza uczestniczka – 5-cio letnia Ola pokonała dystans 900m, natomiast najdłuższy dystans pokonała para sportowców, która razem przejechała na rowerach aż 150 km!

 

Dzięki wspaniałej atmosferze, wielkiemu wysiłkowi, mocy sportowego zacięcia i ogromnej chęci pomocy wśród uczestników, organizatorzy zdecydowali się oprócz materacy przekazać dodatkowo 10 łóżek dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do uzyskania wspaniałego wyniku i włączyli się w pomoc dzieciom z domu dziecka.

 

Organizatorem akcji był salon DlaSpania oraz Fitness Academy w Alei Bielany. Fundatorem nagród Tempur Sealy Polska – największy na świecie dostawca artykułów sypialnianych oraz właściciel prestiżowych marek TEMPUR® oraz SEALY®.