Debiut Przemysława Kupidury – polskiego kompozytora i wokalisty, a zarazem inżyniera, geodety i profesora nadzwyczajnego Politechniki Warszawskiej.

W ramach szeroko pojętej muzyki alternatywnej Kupidura eksperymentuje z nowymi brzmieniami, nieustannie poszukuje niebanalnych harmonii, zmian i dynamiki.

Jak sam mówi:

Uwielbiam tworzyć muzykę: wymyślać melodie, ubierać ją w harmonię, aranżować. Potem pracować przy produkcji, brzmieniu. Chęć podzielenia się z innymi tą muzyką jest naturalnym krokiem do przodu. Płyta – jako zamknięty zbiór utworów – powstała z chęci, właśnie, domknięcia jakiegoś etapu. Poza tym muzycznie wychowywałem się w kulcie płyty – przedmiotu, najpierw winylowej, potem CD (po drodze była jeszcze kaseta). Więc chciałem czegoś, co mógłbym zakląć w fizycznej postaci. Ale same nagrania biorą się z potrzeby tworzenia, a potem dzielenia się tym z innymi.

Prywatnie natomiast jest umysłem wyjątkowo ścisłym, specjalizującym się w takich zagadnieniach jak teledetekcja, cyfrowe przetwarzanie obrazów i systemy informacji geograficznej, o których napisał i wydał kilka książek.

Poniżej znajduje się link do teledysku do utworu „Origami” z dostępnej od 19 marca płyty „Wounded Stork Origami”, która jest do nabycia poprzez wszystkie wiodące platformy – m.in. Spotify, iTunes Store, Apple Music, Tidal, Amazon Music czy Deezer.

Cała płyta dostępna jest m.in. tutaj:

http://www.soundline.biz/PrzemyslawKupiduraWoundedStorkOrigami

Więcej informacji znajduje się na fanpage’u muzyka https://www.facebook.com/kupidurakompozytor