Ogromnym wyzwaniem dla architektów i producentów materiałów wykończeniowych w dłuższej perspektywie stają się zmniejszające się wraz z ociepleniem klimatu zasoby wodne. Dlatego tak ważne jest prezentowanie obecnej sytuacji w tym obszarze i branżowa dyskusja o możliwych rozwiązaniach. OW SARP, przy wsparciu firmy Geberit, która jest głównym partnerem cyklu „Woda w Centrum”, zaprasza mieszkańców Warszawy, architektów, studentów oraz firmy podejmujące temat zrównoważonego gospodarowania wodą, do debaty będącej kontynuacją cyklu WODA: W CENTRUM.

W najbliższy poniedziałek, 27 czerwca 2022 r., w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, rozpocznie się kolejna odsłona projektu pt.: WODA: W SYSTEMIE. Celem dyskusji z udziałem znakomitych gości będzie poprowadzenie słuchaczy ku zmianie stylu życia i wdrożeniu praktyk naśladujących naturalne cykle odnawiania się, gdzie racjonalne gospodarowanie wodą jest jednym z priorytetów, a wszelki materiał, którego się pozbyto, jest zaprojektowany tak, by powtórnie stać się zasobem do wykorzystania.

Zero Water Waste

– „Można powiedzieć, że decyzja o zaangażowaniu szwajcarskiej firmy w działalność na rzecz rzek wypływa wprost z jej DNA – woda jest w centrum wszystkiego, czym zajmuje się Geberit” – mówi Justyna Zborowska, Menadżer ds. reklamy i PR w Geberit Polska.

W dyskusji wezmą udział także Zuzanna Łepkowska, Product Manager w Geberit Polska i Adam Pilich, Dyrektor ds. produktów w Geberit Polska. Ponadto, architekt Szczepan Wroński – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel i partner pracowni WXCA. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, a także sędzia w Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.

W ramach projektu powstanie także instalacja zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej – „Wodny Azyl”, stworzona przy wsparciu Geberit, Cosentino, Tefal i BTB Beton Architektoniczny, której premiera będzie miała miejsce 1 lipca 2022 roku w Pasażu Wiecha w Warszawie.

Politechnika Warszawska jest współorganizatorem cyklu WODA: W CENTRUM.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kiedy: 27 czerwca, poniedziałek, godz. 18.00, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego 4

Główny Partner cyklu „Woda w Centrum: Geberit.

Partnerzy projektu: Cosentino, Tefal, BTB Beton Architektoniczny, OKK! PR

Więcej na www.geberit.pl

Więcej informacji na www.geberit.pl