Kolekcja podłóg Antique dedykowana jest osobom, które lubią otaczać się naturalnymi materiami najwyższej jakości, a przy tym bliski jest im styl rustykalny. Podłogi wchodzące w skład linii produkowane są ze szlachetnego drewna dębowego, a następnie poddawane są specjalnym zabiegom wykończeniowym, dzięki którym zyskują tak unikalną strukturę i kolorystykę, wprowadzającą do wnętrz przyjemne ciepło i rodzinną atmosferę. Deski linii Antique dostępne są w klasie drewna Country, dlatego poprzez swój rysunek ukazują naturalną formę drewna dębowego.

Piękno kolekcji Antique pochodzi z natury…

W skład kolekcji Antique wchodzą dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe podłogi o nominalnej grubości warstwy wierzchniej 3,4 mm. Dzięki takiej budowie, deski są wysoce stabilne, trwałe i wytrzymałe na codzienną eksploatację, a także z powodzeniem można stosować je na ogrzewaniu podłogowym (maksymalna temp. 280C). Za sprawą dostępnych zabiegów wykończeniowych, takich jak: lakierowanie, olejowanie, wędzenie, termowanie, szczotkowanie, piaskowanie, bielenie oraz fazowanie, dębowe deski tej linii zachwycają natomiast bardzo intrygującą strukturą, wnoszącą do wnętrz namiastkę stylu rustykalnego oraz atrakcyjną kolorystyką, potrafiącą idealnie wkomponować się w wiele wizji projektowych opartych na tej konwencji. Wyjątkowy rysunek produktów zawdzięczamy z kolei klasie drewna Country, która dopuszcza zróżnicowania kolorystyczne wraz z bielą, zdrowe oraz szpachlowane sęki, a także pęknięcia. Tym sposobem deski ukazują naturalną formę drewna dębowego, stając się obowiązkowym punktem każdej aranżacji, której ma przyświecać idea wszechobecnej natury i sielskiego klimatu.

Wnętrza wypełnione ciepłem i przytulnością

Deski linii Antique można wykorzystać do wykończenia podłogi w domu, restauracji, pensjonacie czy hotelu. Niezależnie od tego, gdzie znajdą swoje zastosowanie, wszędzie będą stanowiły mocny punkt aranżacyjny, nadając wnętrzu bardzo ciepłego i przytulnego charakteru. Wśród produktów o dwuwarstwowej budowie znajdują się deski: Sanssouci w jasnym, naturalnym kolorze drewna dębowego, Versailles w ciepłym, brązowawym odcieniu i Alhambra w głęboko brązowym wybarwieniu, a o trójwarstwowej: Rivaner w ciepłym odcieniu drewna dębowego, Sherry  utrzymane w tonacji brązu z domieszką czerwieni, Vernentino delikatnie wpadające w szarość, Barolo o brązowo-czarnych pasmach, Riesling będące najjaśniejszą propozycją wśród podłóg linii Antique, a także Prosecco i Merlot, które odpowiednio przypominają kolorystykę białego i czerwonego wina. Deski dwuwarstwowe dostępne są w rozmiarze 15x250x590-2200 mm oraz łączy się je na pióro-wpust. Montaż w tym przypadku jest na klej. Deski trójwarstwowe dostępne są natomiast w rozmiarze 14x180x590-2200 mm. Montaż jest bezklejowy czyli tzw. „pływający” oraz na zamek Soft Loc 5G.

Każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym znajdzie ukojenie. To właśnie dlatego tak często decydujemy się obecnie na urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym. Podłogi linii Antique podkreślą charakter takich przestrzeni, wypełniając je przyjemnym ciepłem i rodzinną atmosferą.

www.dlh.pl