Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Możemy porzucić zimowy chłód i powściągliwość. Bez obaw zaaranżujmy stół, tak jak nam podpowiada majowa fantazja: kolorami i oryginalnymi formami. Niech najwyższej jakości, cudownie przezroczyste szkło kieliszków, szklanek i czarek polskiej marki KROSNO rozszczepia na wszystkie kolory tęczy wpadające przez okna słoneczne promienie.

​Dowolność majowa

Wiosennym stołom wolno więcej. Kolacja przy świecach nie onieśmiela wytwornością, raczej uwodzi spontanicznym urokiem – zauważają styliści firmy Krosno. Wiosną łatwiej możemy wprowadzić w życie zasadę „mix and match”, czyli mieszamy nie tylko drinki i gatunki kwiatów w bukietach, lecz również kolekcje szklanych naczyń. Kieliszki do wina i szklanki do wody nie muszą pochodzić z tej samej linii.

 Oczywiście, nie powinny również bardzo odbiegać od siebie stylistycznie – podkreślają projektanci szkła. – Nowoczesne formy zestawiamy ze współczesnym wzornictwem. Gdy wybierzemy stylowe – pozostańmy przy historycznych kształtach.

​Lunch w słomkowych kapeluszach

Do wiosennego lunchu wybieramy designerskie kształty kieliszków i szklanek zestawione z kolorowymi wazonami z nowych kolekcji. Niech całość przyciąga wzrok sałatkami, pastelowymi owocowymi sorbetami i bukietami wiosennych kwiatów. Na tchnący dobrą energią stół proponujemy linię kieliszków i szklanek Avant-Garde. To zestaw elegancki i taki, który nie onieśmiela. Łączy w sobie ciekawe wzornictwo i funkcjonalność. Niespotykany asymetryczny kształt czarek intryguje gości.

Szkło z linii Avant-Garde możemy swobodnie zestawić z kolekcją Elite czy Harmony. Do serwowania sałaty, pozycji obowiązkowej podczas wiosennego lunchu proponujemy ręcznie robione salaterki Swing. W tej linii znajdziemy także wazon idealny na pęk tulipanów lub innych wiosennych kwiatów.

W ofercie marki KROSNO, polskiego producenta szkła, jest bardzo duży wybór wazonów z kolorowego szkła, które z pewnością stanowić będą ciekawy, przyciągający wzrok akcent – wśród nich nowości: Latitude i Symphony. Na uwagę zasługują też z pewnością designerskie wazony Sakred projektu Karima Rashida. Kolekcja autorstwa światowej sławy projektanta to również kieliszki, czarki do serwowania deserów, piękne świeczniki oraz patery idealne do podawania owoców. Nie ma wątpliwości, że linia Sakred by Karim Rashid będzie gwiazdą na wiosennym stole.

​Zakochani wiosną

Z kolei kolacja przy świecach w ciepły wiosenny wieczór, może być bardziej wytworna niż niezobowiązujący lunch. Szczególnie, gdy pragniemy podkreślić romantyczność chwili. Elegancki klimat osiągniemy, dekorując stół stylowymi, bardziej ozdobnymi kolekcjami marki KROSNO.

Tu jak najbardziej na miejscu będą wszelkie zdobienia szkła, np. kolekcja Romance z motywem dekoracyjnym w postaci optyku skręconego, który pięknie odbija światło lub linia Krista Deco, z delikatnymi, bezbarwnymi ornamentami, które nadają całej kolekcji klasy.

Zamiast jednego dużego bukietu możemy pokusić się o kilka mniejszych bukiecików z białych lub herbacianych róż. Możemy wyeksponować je, chociażby w wazonie z kolekcji Wave lub w kieliszkach linii Illumination. Kolacja o zmierzchu nie może obyć się bez blasku świec. Styliści marki KROSNO proponują świeczniki Hurricane Illusion, które sprawdzą się także w ogrodzie i na tarasie.

Więcej informacji na temat produktów z portfolio marki Krosno Glass znaleźć można na stronie www.krosno.com.pl.