Wraz z tym przekonaniem rodzi się chęć wzmożenia aktywności fizycznej podczas dni wolnych, jak zagospodarować weekendy czekając na lato?  

Spędzanie wolnego czasu jest kwestią indywidualną, ale wraz z przyjściem wiosny niektórzy poszukują inspiracji, które wychodzą poza spacer w najbliższym parku lub lesie nieopodal miasta, w których weekendami można poczuć się jak na najbardziej ruchliwej ulicy w mieście. Gdzie można wyjechać żeby naładować baterie po zimie?

Leśna głusza

Z jednej strony to idealne miejsca dla osób chcących się zrelaksować w otoczeniu ciszy, a drugiej tutaj spożytkować nadmiar energii mogą miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Ci pierwsi blisko natury mogą zasiąść na tarasie z książką, wybrać się na spacer, odpocząć i obserwować jak przyroda budzi się do życia, miłośnicy odpoczynku poprzez ruch mogli będą sprawdzić okoliczne trasy rowerowe i wyciągnąć odzież do biegania – nie ma to jak trening na świeżym powietrzu. Wieczorem można rozpalić także ognisko i cieszyć się coraz dłuższymi dniami.

Dookoła miasta

Niezależnie gdzie mieszkacie na pewno w okolicy jest warte odwiedzenia miejsce, w którym jest szansa, że nigdy nie byliście. Z Warszawy można pojechać do Żelazowej Woli, w której urodził się Chopin i posłuchać koncertu siedząc na ławce w parku, albo odwiedzić park angielski w Arkadii. Mieszkańcy Krakowa wolne chwile mogą spędzić przemierzając Jurę Krakowsko-Częstochowską, poznaniacy 25 kilometrów od centrum miasta mogą dotrzeć do Rogalina, w którym nie tylko rosną najsłynniejsze dęby – Lech, Czech i Rus, ale także XVIII wieczny pałac Raczyńskich.

City Break

To także dobry moment na odwiedzenie nieznanych nam polskich miast i tych, w których od jakiegoś czasu nie byliśmy. Ciepłe, aczkolwiek nieupalne dni sprzyjają zwiedzaniu, a w ich chłodniejsze momenty można skryć się na chwilę w jednej z przytulnych kawiarni. Wyjeżdżając wiosną uda nam się także uniknąć wakacyjnego szturmu turystów i odkryć spokojniejsze oblicze turystycznych miejsc. Pamiętajmy o tym, aby zatrzymać się w hotelu z dobrą lokalizacją, dzięki której blisko będziemy mieć zarówno do zabytków oraz innych miejsc, które chcemy odwiedzić. W Krakowie idealnym rozwiązaniem będzie pobyt w Mercure Kraków Stare Miasto lub Novotel Kraków Centrum. Oba te hotele są zlokalizowane kilkanaście minut od Rynku Starego Miasta jak i Zamku Królewskiego na Wawelu, co sprawia, że są idealną bazą na weekendowy wyjazd. W jakich polskich miastach nigdy nie byliście, może to jest właśnie czas na ich poznanie?