Nazwany przez Forbesa jednym z “15 młodych zmieniających oblicze Afryki” Coréon Dú jest interdyscyplinarnym artystą, którego prace obejmują produkcje kinowe i telewizyjne, modę oraz muzykę. Po zeszłorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym, na którym prezentowany był jego film pt. Bangaologia – The Science of Style, powrócił do Polski, tym razem z autorską linią ubrań WeDú Fashion oraz ze stworzonym przez siebie zapachem Together by Coréon Dú.

„Uważam, że Polska jest niezwykle ciekawym i dynamicznym krajem, pełnym różnorodnych i otwartych ludzi. Po zeszłorocznym sukcesie, jakim była nominacja mojego filmu na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz wyróżnienie na festiwalu Afrykamera, ta część Europy stała mi się jeszcze bliższa, stąd pomysł na przedstawienie mojej najnowszej kolekcji właśnie tutaj” – twierdzi Coréon Dú.

Coréon Dú to projektant, dyrektor kreatywny, reżyser i muzyk. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat artysta otrzymał nominacje oraz zdobył wiele znaczących nagród krajowych i międzynarodowych. „Jikulumessu” (Otwórz oczy), telenowela, której jest autorem i producentem, zdobyła Międzynarodową Nagrodę Dramatyczną w Seulu za Najlepszy Serial Dramatyczny (The Seoul International Drama Award for Best Serial Drama) oraz zapewniła mu drugą w jego życiu nominację do Międzynarodowej Nagrody Emmy. Stworzony przez niego film „I Love Kuduro” był pokazywany na kilku festiwalach międzynarodowych, takich jak m.in.: Rio de Janeiro International Festival, HotDocs, Guadalajara Film Festival oraz w Polsce, podczas KuduroMania Festival.

Jego ubrania natomiast łączą w sobie klimat egzotycznej Angoli oraz ulic największych światowych metropolii. Energetyczne, nasycone kolory, niestandardowe kroje i połączenia tworzą klimat miejskiej dżungli oddając oryginalną osobowość projektanta.

Kolekcja WeDú by Coréon Dú jest dostępna przez tydzień od środy, 14 marca w warszawskim concept store – TFH Koncept. „Wybór miejsca, w którym po raz pierwszy w Polsce zaprezentuję swoją kolekcję nie był przypadkowy. Zależało mi na tym, aby miało niezwykły klimat i dusze. Wybór padł na TFH Koncept, który jest wielowymiarowym odzwierciedleniem tego, jak postrzegam sztukę, którą tworzę” – dodaje Coréon Dú.

Coréon Dú regularnie pojawia się na arenie międzynarodowej, jako jeden z najbardziej twórczych umysłów artystycznych swojego pokolenia. Artysta aktywnie działa zarówno w świecie mody, jak i muzyki oraz filmu. Pisało o nim wiele prestiżowych mediów, takich jak włoski Vogue, Forbes czy Nylon Magazine. Jest również istotnym współpracownikiem w ramach inicjatywy „Kizomba Nation”, prowadzonej wspólnie przez międzynarodową grupę młodych, twórczych artystów z myślą o promowania najbardziej produktywnych gatunków muzycznych i tanecznych: kultury muzycznej kizomba i semba.

TFH Koncept to jedyny w centrum Warszawy concept store, gdzie na 150 mkw łączy się moda, design oraz sztuka. Historię wokół niego tworzy zarówno miejsce – zabytkowa Kamienica Wedla oraz selekcja marek m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Litwy, czy Ukrainy. W minimalistycznym, loftowym wnętrzu znajdują się casualowe ubrania od młodych projektantów, a także streetwear, buty, dodatki do domu, gadżety oraz zagraniczne czasopisma. Każdego miesiąca odbywają się w nim interesujące wydarzenia – wernisaże, spotkania z projektantami mody oraz premiery nowych kolekcji.