W sobotę, 8 sierpnia, o godzinie 12.00 Stacja Mercedes na warszawskim Powiślu zaprasza na warsztaty druku 3D. Dzięki nieograniczonym możliwościom, jakie daje ta technologia, druk 3D jest stosowany w wielu branżach, od sztuki użytkowej przez architekturę, medycynę, aż po branżę przemysłową. Jak to działa – o tym przekonają się uczestnicy warsztatów w Stacji.

Drukowanie przestrzenne to proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Technologia ta została opracowana w latach 80. XX wieku i służyła głównie do robienia prototypów i modeli obiektów. Jednakże wraz z rozwojem techniki, przedmioty wykonywane przez drukarki 3D stały się bardzo dokładne. Obecnie druk 3D znajduje coraz szersze zastosowanie w różnych aspektach życia. Od zabawek dla dzieci, poprzez ubrania, a nawet protezy.

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na niepowtarzalne spotkanie z firmą Rapid Crafting, która przybliży nowoczesną technologię drukowania w 3D od podstaw. Oprócz samej techniki druku, uczestnicy spotkania będą mogli zdobyć informacje także o skanowaniu 3D.

Dodatkową atrakcją będzie konkurs z ciekawymi nagrodami. Zwycięzcy otrzymają wydrukowane w 3D kostki logiczne.

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty 3D w Stacji Mercedes!