Większość z nas musi jeszcze poczekać na wakacyjny urlop. Codzienność w pracy często nie sprzyja sportowym planom i negatywnie wpływa na nasz sposób odżywania – często bowiem jemy szybko i niezdrowo. To sprawia, że zaniedbujemy nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Jesteśmy mniej skon-centrowani, bardziej zmęczeni, czujemy się senni i ociężali. Zapobiec temu może przestrzeganie kilku prostych zasad.

Przynajmniej osiem szklanek

Już od najmłodszych lat wiemy, jak ważna w naszym życiu jest woda. Spożywanie płynów nie tylko chroni nasz organizm przed odwodnieniem, ale pomaga także przetrwać wysokie temperatury la-tem i poprawia przemianę materii, kiedy czujemy się ociężali. Jak mówi Dorota Jaguś, ekspert Bo-nami.pl: „Lekarze zalecają picie minimum ośmiu szklanek wody dziennie, żeby zapobiegać powsta-waniu infekcji i kamieni nerkowych. Poza medycznymi przesłankami, mówi się również o właściwo-ściach oczyszczających i odmładzających tego płynu”.

W ofercie Bonami.pl możemy znaleźć praktyczne butelki na wodę, które tak jak ta szklana Equa Active Peach nie tylko będą nas wspierać w codziennym uzupełnianiu płynów, ale staną się również modnym dodatkiem dla zwolenników funkcjonalnego designu. Coraz popularniejszym rozwiąza-niem jest przygotowywanie smakowej wody w domu. Wystarczy nam do tego butelka z sitkiem na owoce – XD Design Trita to przykład takiego połączenia. W sezonie letnim świeże truskawki, soczy-ste arbuzy i cytrusy będą odżywczym dodatkiem szczególnie w upalne dni.

Zdrowy detoks

Kiedy na zewnątrz robi się cieplej nasz organizm domaga się nie tylko większej ilości wody, ale i lżej-szych, zdrowszych posiłków. Tłuste potrawy sprawiają, że czujemy się ociężali i ospali, a ciepła po-goda wzmaga potrzebę drzemki. Przemyślana dieta pozwala na zachowanie energii i poprawę kon-centracji przez cały dzień – dzięki temu nie tylko pracujemy lepiej, ale i czas wypoczynek spędzamy aktywnie. Wcześniej przygotowane posiłki możemy zapakować w zestaw czterech poręcznych po-jemników w różnych rozmiarach Happy Jackson Snack. Szczególną uwagą powinniśmy otoczyć na-szych najmłodszych – zdrowsze kanapki dla dzieci z wartościową, owocową sałatką możemy zapa-kować rano do pudełka na drugie śniadanie Joseph GoEat z oferty Bonami.pl.

Utrzymaniu diety nie sprzyja szczególnie ośmiogodzinny tryb pracy, kiedy zazwyczaj sięgamy po fast foody, drożdżówki i niezdrowe przekąski typu chipsy czy słodycze. Przygotowując posiłek do firmy dobrze urozmaić go kilkudaniową wersją, dzięki czemu będziemy mogli zaspokoić głód zdro-wą przekąską dostępną w zasięgu ręki. „Takie pomysłowe rozwiązania proponuje wspomniana już wcześniej
marka Joseph GoEat.” – radzi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „Ten producent ma w swojej ofer-cie funkcjonalne pojemniki, które ułatwią przygotowanie przemyślanego posiłku poza domem. W zielonej misce śniadaniowej możemy przechowywać pokrojone warzywa z oddzielnie zapakowa-nym dipem, a szary pojemnik na zupę rozwiąże odwieczny problem transportowania pożywnych kremów i letnich chłodników”.

Witaminowy zawrót głowy

Maj i czerwiec to miesiące, w których możemy korzystać ze smaku najsłodszych z owoców. Dojrze-wające w słońcu polskie truskawki, jabłka i gruszki dają nam praktycznie nieograniczone możliwości kulinarne – urozmaicą nasze śniadaniowe owsianki, będą świetnym dodatkiem do wypieków, a spożywane na surowo zaspokoją uczucie głodu. Możemy je ze sobą nosić w pojemniku na sałatkę XD Design Salad2Go lub przygotować z nich pyszny sok w wyciskaczu JOCCA Vintage z oferty Bona-mi.pl

Pyszne nowalijki goszczą już w ogrodach i na śniadaniach od jakiegoś czasu. Bogate w witaminy rzodkiewki, świeże pomidory czy zielone sałaty i zioła to idealne propozycje na lekkie sałatki. W codziennym pośpiechu możemy do ich przyrządzenia wykorzystać wielofunkcyjny rozdrabniacz do warzyw i owoców JOCCA, a zapakowane w miskę XD Design z przegródkami – zachowają świeżość i umożliwią osobne przetransportowanie słonecznika, pestek dyni czy innych nasion oraz sosu – bez konieczności wymieszania wszystkiego od razu.

Rodzinny piknik

Spędzając większą część dnia w pracy, coraz chętniej wypoczywamy na świeżym powietrzu. Dobrze ten czas połączyć ze wspólnym posiłkiem podczas wycieczki rowerowej czy spaceru do parku. Pik-niki są coraz popularniejszą formą relaksu. Warto zorganizować go z dziećmi lub przygotować dla ukochanej osoby. Na pewno przydadzą nam się wszelkie multizadaniowe rozwiązania, które zajmą mało miejsca w plecaku czy koszyku, a będą jednocześnie spełniały kilka funkcji. „Możemy sięgnąć na przykład po kolorowy zestaw do serwowania Jocca, który przypomina kształtem dużą, tęczową truskawkę, ale rozkłada się na kilka praktycznych części” – radzi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „Jeśli przygotowujemy na piknik danie, które wymaga użycia sztućców, możemy zabrać te kieszon-kowe z podkładką do pojemnika Monbento lub użyć poręcznych widełek sałatkowych z drewna akacjowego.”

Doskonałym uzupełnieniem słonecznego popołudnia będzie ciepła kawa, wypijana z uroczego termosu Miss Etoile lub bardziej turystycznego odpowiednika – ze stali nierdzewnej Gentlemens Hardware Flask. Oczywiście producenci nie pomijają też potrzeby zaspokojenia pragnienia w naj-bardziej upalne dni – fioletowa butelka termiczna Root7 Canteen sprawdzi się również w przypadku utrzymania temperatury chłodnych napoi.

Pełni energii na lato

Ciepła pogoda za oknem sprzyja trosce o nasze ciało i zdrowie. Dbamy nie tylko o ruch, ale również o to, co jemy. Teraz, kiedy jeszcze pozostało trochę czasu do wakacji, warto zrobić detoks organi-zmu. Odpowiednia ilość wypijanej wody i przygotowane wcześniej, przemyślane posiłki, pomogą nam poczuć się lekko. Będziemy skoncentrowani, pełni energii i sił. Na Bonami.pl znajdziemy goto-we zestawy pojemników, butelki, sztućce i miski, które pomogą nam przygotować przemyślane, wartościowe menu na cały dzień w pracy lub weekendowy piknik z rodziną. Obok podstawowych naczyń, możemy również zaopatrzyć się w praktyczne rozwiązania, ułatwiające i przyspieszające prace w kuchni: Wykrawacz do arbuza Slicer, spiralizer do warzyw Joseph Spir, czy też poręczna waga kuchenna JOCCA. Nawet jeśli dotychczas nie dbaliśmy odpowiednio o zdrowy styl życia, teraz szczególnie warto zatroszczyć się o swoją dietę. Do lata odczujemy nie tylko różnicę w wyglądzie naszej sylwetki, ale również w samopoczuciu i ogólnej kondycji psychofizycznej.