Od niepamiętnych czasów czerń miała tylko pozytywne konotacje. W Egipcie symbolizowała życie, bo kojarzyła się z kolorem wód Nilu podczas przypływów. W Chinach oznaczała determinację, prawość, bezinteresowność i szlachetność – postacie z Opery Pekińskiej z pomalowanymi na czarno twarzami wskazywały na osoby bezstronne i uczciwe. Tylko w naszej kulturze zwykle źle się kojarzy, ale na szczęście współczesne trendy lansowane na europejskich targach wnętrzarskich powoli przyczyniają się do zmiany tego nastawienia. Styliści wskazują na czerń jako kolor zagadkowy i intrygujący, podkreślając również jego aspekt funkcjonalny (bo dobrze komponuje się niemal z każdym innym kolorem). Poza tym – dowodzą – dodaje wnętrzu jednocześnie szlachetności i pazura.

Od ciemnych dodatków po całe ściany – antracyt i czerń wkraczają coraz odważniej również do łazienek. Mowa już nie tylko o czarnej mozaice, płytkach marmurowych z czarnym żyłkowaniem, czarnych bateriach czy akcesoriach. Coraz więcej producentów sięga również – i to jest hit ostatnich miesięcy! – po kabiny z czarnym wykończeniem. Bo skoro mamy modę na industrialny salon czy industrialną kuchnię, to czemu nie urządzić loftowej łazienki?

Światowe trendy od wielu lat uważnie obserwuje marka New Trendy, która rozszerzyła ofertę o modele z czarnymi profilami i zawiasami (New Renoma Black, New Soleo Black). Profile te są w modnym i lansowanym przez najbardziej wpływowych trendsetterów matowym wykończeniu. Ale to nie wszystko. New Trendy idzie o krok dalej i proponuje także ceramiczny nadruk na szklanych drzwiach kabiny, przypominający szprosy w oknach (kolekcja New Modus Black). Ten wyrazisty akcent inspirowany przeszkleniami na stalowych konstrukcjach dodaje wnętrzu pazura. A jeśli dodamy jeszcze, że New Modus to kabiny typu walk-in, całość nabiera surowego, minimalistycznego charakteru.

Nie oznacza to jednak, że kabiny z czarnymi szprosami i profilami pasują wyłącznie do nowoczesnych wnętrz. Owszem, w połączeniu z kwadratowymi białymi kafelkami nabierają industrialnego charakteru. Ale już w towarzystwie luksusowych marmurowych płytek i wysokiej klasy dodatków prezentują się elegancko i szlachetnie z nutą wysmakowanej ekstrawagancji. Zresztą, czerń jest na tyle ponadczasowa i uniwersalna, że sprawdza się w różnych aranżacjach, zestawiona z różnymi kolorami.

Warto tylko pamiętać, że czarny total look lepiej wypadnie w większych i bardziej przestronnych łazienkach. W niewielkich wnętrzach dobrze jest ograniczyć czarny kolor tylko do kilku elementów – jedna efektowna kabina z oferty New Trendy „zrobi” całe wnętrze.

Kabiny New Modus składają się z konfiguracji ścianek – od 1 do 4 – i są dostępne również na indywidualny wymiar. Do kompletu dobierzemy też ultrapłaskie brodziki Mori z czarnego lub szarego konglomeratu (kratka odpływowa ze stali nierdzewnej dostosowana jest do barwy brodzika). Bezrantowa powierzchnia to idealne uzupełnienie nowoczesnej łazienki. Niewielka wysokość brodzików (zaledwie 3 cm) pozwala na ich wpuszczenie w podłogę i utworzenie bezbarierowego wejścia.

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Monika Utnik-Strugała

tel. 609 137 918

e-mail: m.utnik@profundo.pl

 

Zofia Malicka

tel. 505 589 466

e-mail: z.malicka@profundo.pl