W VOXBOX w przeciwieństwie do innych programów do projektowania przestrzeni, których obsługa wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu architektury czy grafiki, został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników domowych. Interfejs jest intuicyjny i obrazowy, a projektujący szybko widzi na ekranie efekty swojej pracy z fotorealistyczną dokładnością. Korzystając z tego narzędzia nie tylko dowiaduje się, czy wybrane elementy wyposażenia zmieszczą się we wnętrzu, ale też – jak będą w nim dokładnie wyglądać.

– Nasze badania dowiodły, że największą obawą klientów przed zakupem nowych mebli jest pytanie, czy dany zestaw dobrze zaprezentuje się w konkretnym wnętrzu, czy będzie współgrać z elementami i kolorystyką pomieszczenia. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć narzędzie, dzięki któremu klienci w domowym zaciszu będą mogli samodzielnie skonfigurować dostosowane do swoich potrzeb meble, „dodać” je do pokoju o konkretnym kształcie i rozmiarach, stworzyć fotorealistyczną wizualizację pomieszczenia i zamówić produkty online lub sfinalizować zamówienie w salonie VOX – mówi Katarzyna Izydorek, koordynator projektu VOXBOX.

W bazie programu stworzonego w technologii Web 3D znajduje się 2000 modeli produktów gotowych do wykorzystania w projekcie – drzwi, podłóg, systemów ściennych, mebli i artykułów dekoracyjnych. Jego zaletą jest dostępność programu on-line dla każdego, korzysta się z niego w przeglądarce internetowej, projekt zapisuje się w chmurze, a klient może go ponownie otworzyć u siebie w domu bądź w wybranym salonie VOX.

– Gotowa platforma umożliwi korzystanie ze zdalnej wizualizacji dzięki najnowszej technologii Web 3D: użytkownicy będą mogli symulować aranżację pomieszczeń z uwzględnieniem różnych warunków, np. pory dnia czy pogody, z własnego domu bez konieczności posiadania wydajnego komputera. Technologia Web 3D pozwala bowiem na bezpośredni dostęp do zasobów karty graficznej z poziomu zwykłej przeglądarki. Dodatkowo, klient będzie mógł skonsultować swoją aranżację z pracownikiem salonu, który pomoże mu w doborze drzwi, podłóg, mebli i oceni ich rozmieszczenie – mówi Maciej Syroczyński, kierownik Projektu VOXBOX.

Od kwietnia w wybranych salonach VOX dostępna będzie desktopowa wersja programu z elementami wirtualnej rzeczywistości. To rozwiązanie dotychczas niespotykane w programach do aranżacji wnętrz, które w miarę zainteresowania klientów będzie dalej rozwijane.

– Przedsięwzięcie, które zrealizowaliśmy, wpisuje się w działania naszej marki oparte na idei „human touch”, która w centrum każdego przedsięwzięcia stawia człowieka i jego potrzeby. Naszą misją jest więc podążanie za tymi potrzebami, doskonalenie produktów i ułatwianie odbiorcom kreowania zindywidualizowanych przestrzeni. Przeprowadzony projekt jest tego najlepszym przykładem” – komentuje Przemysław Jędrowski, Dyrektor Marketingu VOX.

VOXBOX to projekt współfinansowany z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Został zrealizowany przez VOX we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo – Sieciowym. Katarzyna Izydorek podkreśla, że firma VOX od lat z powodzeniem sięga po środki unijne i planuje korzystać z nich także przy okazji kolejnych projektów – Dzięki ich wsparciu VOX realizuje swoją wizję marki wnętrzarskiej o najszerszym portfolio produktów w Polsce i wprowadza na rynek innowacyjne usługi. W ten sposób jesteśmy w stanie dotrzymać kroku coraz bardziej świadomym i wymagającym klientom.