Domokracja – celebrujemy życie rodzinne w wygodnym wnętrzu

Ten styl życia koncentruje się na rodzinnych wnętrzach i tworzeniu wspólnych przestrzeni dla dzieci oraz ich rodziców. Bo mieszkanie i jego funkcje powinny być dopasowane do rytmu życia domowników, który zmienia się wraz z upływającymi latami. Przełomowym wydarzeniem, które diametralnie zmienia zarówno styl życia, jak i wnętrza, jest pojawienie się w domu nowego członka rodziny. VOX pokazuje rozwiązania, które są dowodem na to, że połączenie świata dorosłych i dzieci w jednym pomieszczeniu jest możliwe. Idealnym przykładem takich mebli jest kolekcja Tuli, w skład której wchodzą np. stolik i taboret. Mogą one wędrować z dzieckiem po całym mieszkaniu, dzięki czemu maluch może towarzyszyć rodzicom w wykonywaniu codziennych czynności.

Elementem wnętrza, który wszyscy domownicy mogą personalizować i dopasowywać do swoich potrzeb są drzwi Smart. Dzięki zastosowanym mocowaniom, można na nich umieszczać różne akcesoria – stalowe wieszaki, półeczki, pojemniki, filcowe organizery, a nawet tarczę do gry w lotki. VOX nie zapomina również o wygodnym wypoczynku całej rodziny. Tutaj sprawdzi się sofa Modus, którą można skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami wybierając spośród kilku modułów.

Mikrokosmos – czyli chwila wytchnienia we własnym azylu

Mikrokosmos to styl życia, który mówi o potrzebie spędzania czasu w domu w pojedynkę. Jest to przestrzeń, kąt, nawet niewielki pokój, który będzie azylem, urządzonym tak, by domownik czuł się w nim swobodnie, naprawdę u siebie. VOX podpowiada, jak stworzyć taki osobisty Mikrokosmos, uwzględniając w nim miejsce na realizację swoich pasji i marzeń. To właśnie tutaj wyrażamy siebie i decydujemy, jak chcemy żyć. Przy aranżacji wnętrza pokoju dziecięcego i młodzieżowego, można skorzystać z funkcjonalnych rozwiązań, które oferuje kolekcja Stige. To modułowe meble, umożliwiające młodym ludziom kreowanie własnego wnętrza. Ich charakterystycznym elementem jest drabinka wykonana z drewna sosnowego, znajdująca się przy biurku i łóżku. To doskonałe miejsce na organizery, pojemniki na przybory czy dziecięce zabawki.

Mikrokosmos we wnętrzu powstaje jako efekt osobistego stylu życia, naszych pasji i zainteresowań. Dla części z nas może być to np. moda i potrzeba otaczania się ulubionymi akcesoriami i przedmiotami. Tutaj z pomocą przychodzą meble z kolekcji Spot oraz wiszący organizer ścienny Mesh, które ułatwią utrzymanie wszystkiego w porządku i w estetycznej formie.

Mikrokosmos możemy stworzyć nawet w najmniejszej kawalerce. Jeśli po ciężkim dniu chcemy poczuć się komfortowo, odpocząć w klimatycznym, komfortowym wnętrzu, taki stonowany styl zapewnią meble z linii Nature. Zaprojektowano je tak, aby umiały sprostać potrzebom osób w różnym wieku i z różnymi oczekiwaniami. Dzięki temu, że są wykonane z naturalnego dębu, optycznie ocieplają wnętrze i powodują, że staje się ono przytulne.

– Do rozmów o wnętrzu zapraszamy nie tylko w kanałach społecznościowych marki VOX. Organizujemy również cykliczne warsztaty z zaproszonymi ekspertami, takimi jak projekt botaniczny Ro_ślnka czy Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. O terminach i tematach informujemy na naszym Facebooku. Regularnie publikujemy także filmy z poradami od naszych gości. W ostatnim, architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie podpowiadają jak sprytnie urządzić kawalerkę lub małe mieszkanie – mówi Julita Mańczak, PR Manager VOX.

Więcej już teraz na Facebooku i Instagramie „Wnętrza VOX” oraz na stronie internetowej vox.pl.