Marka LOUS powstała w 2012 roku i od początku swojego istnienia stawia w centrum świata współczesną kobietę, dla której LOUS stał się synonimem funkcjonalności, komfortu
i niezobowiązującego stylu. Marka dzieli się ze swoimi klientkami ideą życia w harmonii
i podkreśla takie wartości jak świadomość, uważność i akceptacja. Jej misją jest celebracja codziennych rytuałów i nieustanne poszukiwanie swojego własnego Zen w wielkim mieście.

Kolekcja RETROSPECTIVE to kwintesencja wypracowanego przez lata stylu LOUS i odpowiedź na potrzeby wciąż rosnącego grona jej stałych klientek. Łączy w sobie kultowe już modele
w odświeżonej gamie kolorystycznej z nowymi projektami, które czerpią z najlepszych dotychczas już sprawdzonych praktyk. Całość pozostaje spójna z wizerunkiem i wizją marki.
W kolekcji znajdziemy takie bestsellery jak sukienki: Puff, Nagoya, Osaka, Aven czy Air, które stały się już znakiem rozpoznawalnym marki, a także spodnie Echo, bluzka Collar i kombinezon Clear w nowej odsłonie. Nową propozycją marki jest krótki kombinezon Cross, płaszcz Stark, kardigan Cosy Cut i oczywiście sukienki: Right Cut, Easy oraz Ready.

RETROSPECTIVE to kolekcja doskonała w swojej prostocie, funkcjonalna i ponadczasowa, a jej sylwetki podkreślają i wspierają kobiecą pewność siebie. To kobiecość w nowoczesnym wydaniu.

LOUS w swoich kolekcjach stawia na naturalne materiały – to właśnie one zdominowały kolekcję RETROSPECTIVE. Modele zostały uszyte z czystej bawełny i wysokogatunkowego lnu, które to w połączeniu z formą ubrań nadają kobiecym sylwetkom wyjątkowy kształt i charakter. W kolekcji znajdziemy klasyczną czerń i biel, modne w tym sezonie khaki i grafit, a także na prośbę klientek – sportową szarość.

LOUS do współpracy zaprasza silne i pewne siebie kobiety, które są inspiracją dla marki. Kobiety pełne pasji, które podobnie jak LOUS żyją w zgodzie ze sobą i otaczającym je światem. Ambasadorką urodzinowej kolekcji RETROSPECTIVE została Orina Krajewska – aktorka, aktywistka i przede wszystkim odważna, świadoma siebie i piękna kobieta. Z ogromną przyjemnością zdecydowałam się na współpracę z marką LOUS. Bardzo dobrze czuję się w funkcjonalnych, minimalistycznych i ponadczasowych krojach. Uważam, że największa siła przekazu tkwi w prostej, a wyraźnej formie, a jeśli – tak jak w tym przypadku – pod formą kryje się słuszny i mocny komunikat, staje się ona nieprzemijalną klasyką. Słowo, które ma dla mnie duże znaczenie to zen, czyli przyjęcie i wdrażanie specjalnej perspektywy w sposobie życia. Świadome i uważne podejście w każdym jego aspekcie i w każdej wykonywanej czynności.
W modzie świadomość wiąże się z niemasową, a przemyślaną konsumpcją. Kiedy się zatrzymamy – widzimy więcej. Zachęcam do spojrzenia we właściwym lous’owym kierunku.

Wyrazista uroda Ambasadorki idealnie współgra z projektami marki i podkreśla ich wyjątkowy charakter.

Kolekcję RETROSPECTIVE promuje klimatyczna sesja fotograficzna, zrealizowana w budynku Reduty Banku Polskiego, której autorem jest Piotr Sitarsky.

Kolekcja jest dostępna w butiku marki przy ul. Nowogrodzkiej 44/14 w Warszawie oraz na lous.pl.

Modelka: Orina Krajewska
Zdjęcia: Piotr Sitarsky
Make up: Agata Kalbarczyk
Włosy: Katarzyna Kajdan
Miejsce: Reduta Banku Polskiego