Dobry plan to podstawa

Kiedy remontujemy łazienkę, głównym problemem jest wybór między wanną a prysznicem lub dylemat, czy zmieścić i to, to za cenę wolnej przestrzeni. Nad umywalką mało kto główkuje równie intensywnie. A przecież to bardzo ważny element wyposażenia – nad umywalką pochylamy się przynajmniej kilka razy dziennie. Strefa porannej i wieczornej toalety musi być wygodna.

Warto więc zastanowić się nad tym, jaką umywalkę wybierzemy, gdzie ją umiejscowimy, jaki blat ją otoczy, na jakiej wysokości zostanie zamontowana. Dzięki dobremu zaplanowaniu przestrzeni, korzystanie z umywalki będzie bardziej ergonomiczne. A przecież chodzi o to, by ułatwiać sobie życie, prawda?

Rodzaje umywalek

Dawniej rynek wyposażenia łazienkowego był ubogi. Teraz opcji jest mnóstwo. Umywalki mogą być białe, ceramiczne, mogą być kolorowe, szklane, przezroczyste, a nawet wykonane z mozaiki. Mają najróżniejsze kształty – od typowych prostokątnych czy owalnych, przez okrągłe lub nieregularne. Umywalki mogą być też nablatowe lub podblatowe. W pierwszej opcji to misa jest na pierwszym planie, w drugim – blat.

Nie każda umywalka będzie pasować do każdego wnętrza, co warto wziąć pod uwagę już na etapie projektowania. Trzeba też zastanowić się, co jest wygodne właśnie dla nas – bo to, że u kogoś sprawdza się np. szklana, barwna umywalka nablatowa, nie oznacza, że nam też podpasuje.

 

Umywalki podblatowe

W przypadku umywalek montowanych pod blatem, uwagę przyciąga nie sama misa, a jej otoczenie. Takie umywalki, zazwyczaj są białe, prostokątne, owalne lub okrągłe.  Ale można wykonać je też materiału, który wykorzystano na blat – wówczas stanowią z nim jedną całość.

Takie realizacje możliwe są przy użyciu konglomeratu kwarcowego od TechniStone®. Wówczas w powierzchni płyty wycina się otwór, a jego dno się obniża pod kątem. Dzięki właściwościom materiału, możliwe są bardziej klasyczne, ale też nowoczesne i nietypowe projekty umywalek.

Blat scalony z umywalką jest wygodnym rozwiązaniem – nie ma łączeń jak przy klasycznej umywalce podblatowej, więc całość jest łatwa w czyszczeniu. Warto też pamiętać, że konglomerat kwarcytowy to materiał łatwy do konserwacji, za to trudny do zarysowania. Jest odporny na plamy i uszkodzenia mechaniczne, a także bakterie i wodę (nie zmienia też koloru pod jej wpływem). Idealny do łazienki.

 

Blaty łazienkowe

Blaty od TechniStone® świetnie sprawdzą się także przy typowych realizacjach z użyciem umywalek nablatowych i podblatowych. Konglomerat kwarcytowy jest bowiem nie tylko trwałym materiałem, który łatwo się sprząta. To także produkt estetyczny, który pozostaje modny mimo upływu lat. W końcu klasyka nie wychodzi z mody nigdy.

Kolekcje TechniStone® to mnóstwo kolorów i wzorów, które będą pięknie podkreślać urok białej porcelany – czy to jako kontrastujące, ciemne tło, czy niejako stapiając się wizualnie z umywalką. Gdy sięgniecie po kolorowe, niecodzinne umywalki, w obszernym katalogu produktów TechniStone® też znajdziecie coś idealnego dla siebie.

 

Umywalki nablatowe

Jak sama nazwa wskazuje montowane są na blacie, a więc wystają ponad jego linię. Takie umywalki często przypominają misy, a nawet… koryta – wszystko zależy od wielkości łazienki i samego blatu oraz stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. Osoby lubiące oryginalne dodatki znajdą umywalki nablatowe w najróżniejszych, niecodziennych wzorach i kolorach, np. zielony liść czy misa w kwiatowy, barwny wzór. Wtedy umywalka staje się nie tylko „sprzętem” codziennego użytku, ale i ozdobą.

W przypadku takich umywalek domownicy mają jednak nieco więcej sprzątania – misę trzeba przecież czyścić z każdej strony, również z zewnątrz.

Umywalki nablatowe są wygodne dla wyższych osób, za to niskim mogą utrudniać toaletę (wtedy lepiej sięgnąć po umywalkę podblatową). Ponieważ misę mocuje się na blacie, a nie w niego wmontowuje, jest wyżej, co dla wysokich domowników będzie ułatwieniem i może przemówić za takim, a nie innym wyborem.

 

 

Informacje o firmie:

TechniStone® to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Fabryka TechniStone® znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TechniStone® pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TechniStone® posiadają 10 lat gwarancji. TechniStone® jest dostępny dla klientów na terenie całej Polski za pośrednictwem własnych magazynów, autoryzowanych zakładów kamieniarskich, współpracujących architektów i studiów kuchennych.