Wprowadzając na rynek lek innowacyjny, producent musi spełnić wiele rygorystycznych warunków. Leki oryginalne poddawane są kilkunastoletnim i kosztownym badaniom. Ich pełny zakres gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność produktu leczniczego. Leki odtwórcze (generyczne) jak sama nazwa wskazuje są kopiami leków oryginalnych. Oznacza to, że część badań jest pomijana, co pozwala obniżyć koszty produkcji oraz znacznie skrócić czas wprowadzenia produktu do obrotu.

Oryginał robi różnicę!

Producenci leków opracowują specjalną recepturę, która jest chroniona prawem i opatentowana. Tańsze zamienniki leków wprowadzane są na rynek gdy patent leku oryginalnego wygasa. Leki oryginalne jak i ich generyki zawierają  tę samą substancję czynną, ale zawarte w nich substancje pomocnicze z reguły są inne, co może mieć wpływ na skuteczność leku i jego działania niepożądane.

Ponadto leki te nie podlegają tak szerokim i szczegółowym badaniom jak oryginały. I nie mamy pewności jak generyk działa u pacjentów, którzy cierpią na choroby przewlekłe lub przyjmują inne leki.  W teorii oba specyfiki działają tak samo i mogą być wymiennie stosowane, ale nie zawsze tak być musi. Dla pacjenta ważną informację stanowi fakt, że porównując lek generyczny z oryginalnym, dopuszczalna jest 20% różnica w zakresie wybranych parametrów ocenianych na podstawie porównawczego badania stężenia leku we krwi.

Dokonaj właściwego wyboru

Oryginalna acetylocysteina zawarta w preparatach marki Fluimucil ma szeroki zakres działania. Właściwości mukoaktywne Fluimucilu odpowiadają za szybkie usunięcie nadmiernie zalegającej  w górnych drogach oddechowych wydzieliny, której organizm musi się pozbyć, w celu wyzdrowienia. Lek nie tylko rozrzedza zalegający śluz, ale także przyspiesza usuwanie z dróg oddechowych. Z kolei dodatkowe działanie antyoksydacyjne Fluimucilu sprawia, że negatywne skutki działania wolnych rodników tlenowych ulegają redukcji. W efekcie komórki organizmu ulegają mniejszym uszkodzeniom.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Leki bez recepty marki Fluimucil to preparaty z grupy mukolityków o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Zawierają substancję aktywną – acetylocysteinę, która rozrzedza wydzielinę dróg oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie Dzięki temu pomaga usunąć nadmiar zalegającego śluzu, jednocześnie zmniejszając negatywne skutki stanu zapalnego.

Co ważne: Ostatnia dawka leku powinna być podana najpóźniej 4 godziny przed snem. Przygotowanego roztworu doustnego nie wolno mieszać z innymi lekami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodzina produktów Fluimucil:  Fluimucil Forte, Fluimucil Muko, Fluimucil Muko Junior, to leki OTC w postaci tabletek musujących lub granulatu do przyrządzania płynnego roztworu, przeznaczone dla chorych w różnym wieku. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie).

Fluimucil występuje w trzech postaciach:

  1. Fluimucil Forte to lek dla dorosłych występujący w postaci tabletek musujących do przygotowywania doustnego roztworu o smaku cytrynowym. Zawiera acetylocysteinę, która oczyszcza drogi oddechowe i likwiduje przyczynę mokrego kaszlu. Rozrzedza zalegającą wydzielinę, a przez to ułatwia jej odkrztuszanie. Fluimucil Forte stosujemy we wskazaniach wymagających działania mukolitycznego w obrębie całych dróg oddechowych.

Dawkowanie: 1 tabletka na dobę.

 

Sugerowana cena detaliczna: Fluimucil Forte, tabletki musujące, 600 mg x 10 – ok. 11,50 zł

 

 

 

 

  1. Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Acetylocysteina, zawarta w preparacie oczyszcza drogi oddechowe i likwiduje przyczynę mokrego kaszlu, upłynnia oraz zmniejsza lepkość śluzu dzięki czemu ułatwia jego odkrztuszanie.

Lek ten może być stosowany już od 7 roku życia. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.

Dawkowanie:
Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 1 saszetka 2 x na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat – 1 saszetka 2-3 x na dobę.

Sugerowana cena detaliczna: Fluimucil Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek – ok. 16,00 zł

 

  1. Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci od 3. roku życia z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Zawierają substancję aktywną – acetylocysteinę, która rozrzedza wydzielinę dróg oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie Dzięki temu pomaga usunąć nadmiar zalegającego śluzu, jednocześnie zmniejszając negatywne skutki stanu zapalnego.

Dawkowanie:
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat – 1 saszetka 2- 3 x na dobę.
Dzieci w wieku od 7 do  14 lat – 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14  lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.

Sugerowana cena detaliczna: Fluimucil Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20 saszetek – ok. 14.00 zł

 

Więcej informacji na stronie: www.fluimucil.pl

Fluimucil Forte, tabletki musujące, 600 mg x 10, Fluimucil Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek, Fluimucil Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20 saszetek.

Wskazania: Produkty lecznicze Fluimucil Muko Junior, Fluimucil Muko stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Produkt leczniczy Fluimucil Forte stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia związanego z przeziębieniem.

Przeciwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, stan astmatyczny, fenyloketonuria, stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat – gdyż substancja czynna: acetylocysteina może wywołać niedrożność dróg oddechowych u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Podmiot odpowiedzialny: ZAMBON.

OTC – leki wydawane bez recepty