W 1993 roku moja żona Hillary poprosiła doktora Deana Ornisha, aby poradził nam, co możemy zrobić dla poprawy naszego zdrowia i samopoczucia, a także, by przeszkolił kucharzy gotujących dla nas w Białym Domu, w rezydencji w Camp David oraz na pokładzie Air Force One. Stosując się do jego zaleceń, odczułem poprawę samopoczucia i straciłem na wadze. Jak dowodzi niniejsza książka, możliwe, że również moje geny uległy poprawie! Jeżeli pragniecie wiedzieć, gdzie za pięć do dziesięciu lat może dotrzeć medycyna, już dziś przeczytajcie tę książkę.
BILL CLINTON

„Przeczytajcie tę książkę. Ona dosłownie ratuje i odmienia życie.” DR DEEPAK CHOPRA

„Dr Dean Onish dokonał więcej niż ktokolwiek inny dla wprowadzenia osiągnięć nowoczesnej nauki do dziedziny żywienia” DR J. CRAIG VENTER.

Spektrum- bez względu na to, czy pragniemy zrzucić wagę, obniżyć poziom cholesterolu, zwalczyć postępy poważnej choroby czy też wypracować sobie zrównoważony i radosny tryb życia, jest w stanie diametralnie odmienić nasze zdrowie i samopoczucie.

Najnowsze badania dr Ornisha jako pierwsze udowodniły, że zmiany w naszym trybie życia wpływają też na nasze geny. Uaktywniają te z nich, które powstrzymują schorzenia oraz „wyłączają” inne, zwiększające prawdopodobieństwo raka piersi, chorób serca oraz innych schorzeń. Wspomniane zmiany trybu życia mogą znacząco zwiększyć produkcję enzymu, który wydłuża nasze telomery – końcówki chromosomów, od których zależy, ile lat będziemy żyli. W miarę jak wydłużają się telomery, wydłuża się i nasze życie. Geny nie decydują o naszym losie.
Ponadto książka zawiera sto pysznych i łatwych w przygotowaniu przepisów kulinarnych Arta Smitha, które pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów, zmianie stylu odżywiania i zwalczeniu postępów poważnych chorób.

Dr Dean Ornish, podobnie jak Mikołaj Kopernik, dokonał rewolucji, zmienił stereotyp myślenia. Swoimi wieloletnimi badaniami wykazał, że każdy z nas może mieć bezpośredni wpływ na swoje zdrowie, w tym na odwrócenie przebiegu chorób, które były dotychczas uważane za nieodwracalne.
DR N. MED. EDYTA BIERNAT-KAŁUŻA

Doktor Dean Ornish to założyciel i przewodniczący Instytutu Badawczego Medycyny Profilaktycznej w Sausalito w Kalifornii. Wykłada medycynę na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Kształcił się w zakresie medycyny wewnętrznej w Baylor College of Medicine, w Harvard Medical School, a także w Massachusetts General Hospital. Od ponad trzydziestu lat prowadzi badania kliniczne, jest autorem 6 bestsellerów i felietonistą w newsweeku. Wyznaczony na członka Komisji Białego Domu do spraw Funkcjonowania Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej.

 

kup książkę: http://tetraerica.pl/pl/p/Spektrum/294