Istnieje cały kanon zasad dotyczących odpowiedniego doboru torebki do obuwia, w zależności od stylu i okazji. Jego wpływ możemy zobaczyć w jesienno-zimowej kolekcji Gino Rossi, gdzie najnowsze modele butów i toreb nie tylko wpisują się w bieżące trendy, ale i dopełniają nawzajem.

Torebka towarzyszyła kobietom już od zamierzchłych czasów. W XVIII wieku rozpowszechniono jej prekursorkę – kunsztownie zdobioną sakiewkę na przybory do szycia – a w II połowie XIX wieku powstały duże torby przeznaczone dla kobiet podróżujących. Jeśli wziąć pod uwagę rozmiar, to
w dzisiejszych czasach przyjęła się ważna zasada mówiąca, że im bardziej formalna okazja, tym torebka powinna być mniejsza.

Większe torby typu shopper zestaw z butami z linii Social Superheroes, czyli miejskim casualem w sportowym wydaniu.

Dla kobiet ceniących elegancję w codziennych stylizacjach doskonale sprawdzą się fasony linii Destilled, która inspirowana modą brytyjską łączy stonowane, nonszalanckie kolory z masywnymi obcasami i frędzlami w stylu boho. W połączeniu z większą, elegancką torbą bądź aktówką sprawdzą się do biura i na lunch z przyjaciółką. Do stroju wieczorowego najlepiej sprawdzą się buty wizytowe w stylu Flawless klasyki w nowoczesnym wydaniu. Niebanalne obcasy będą współgrać z małymi kopertówkami w wyrafinowanych kolorach.

Choć przodkiem męskiej torby jest XVII-wieczna „jałmużniczka” na żetony używane do gier hazardowych, to dziś panowie noszą najczęściej większe fasony. Do sportowych butów w miejskim stylu Simplicity sprawdzi się praktyczna teczka na ramię. Panowie, którzy przede wszystkim cenią sobie elegancję, z chęcią wybiorą wyrafinowane, wizytowe buty w stylu Timeless Elegance, które połączą ze skórzaną aktówką.

Urozmaiconą niecodziennymi akcentami kolorystycznymi linię Modern Heritage, oraz łączącą miejski szyk i górskie akcenty Downtown dopełni półformalny model torby do ręki.

Za każdą zasadą doboru dodatków i każdym typem torebki stoją stulecia ewolucji stylu, który w dalszym ciągu ulega modyfikacjom. Miej swój udział w tym procesie zaskakując wszystkich swoimi niespodziewanymi zestawieniami!