Misją technikum jest kształtowanie umiejętności, które przygotują uczniów do życia i pracy w czasach postępu technologicznego i cyfrowej transformacji. Techni Schools oferuje uczniom wspólną pracę nad rozwojem umysłu (wiedza, nauka i umiejętności), ciała (sport, dieta i sztuki walki) oraz ducha (rozwój osobisty, indywidualne spojrzenie na świat i własne wartości).

Głównym celem szkoły pozostaje jednak wykształcenie programisty, który będzie przygotowany do pracy w zespole technologicznym. Specjaliści z branży IT wymieniani są wśród najbardziej opłacalnych zawodów. Oprócz kursów związanych z programowaniem technikum, poza nauką angielskiego na poziomie Business English, zapewnia uczniom naukę przyszłościowego w branży IT języka chińskiego. W programie znajduje się również francuski.

Twórcy Techni Schools zdają sobie sprawę z wyzwań jakie stawia przed nimi obecnie panująca pandemia, dlatego oferują swoim uczniom cyfrową platformę edukacyjną z pełnym zakresem narzędzi i wiedzy ogólno-akademickiej. Chociaż szkoła zakłada kształcenie stacjonarne, w razie potrzeby może szybko przejść na zajęcia online.

O najwyższy poziom nauczania zadbać ma kadra nauczycielska, która składa się z wykwalifikowanych specjalistów oraz wykładowców z polskich uczelni wyższych:

  • dr Andrzej Zduniak, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
  • dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Informatyki
  • Rafał Czupryński, Lider Ewangelizacji Deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej w Microsoft
  • Cristobal Alonso, Prezes zarządu Startup Wise Guys
  • Paweł Czech, współzałożyciel i v-ce Prezes NUADU

 

Patronami szkoły są m.in. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz spółki technologiczne – Microsoft, NUADU, CyberSkiller, Plum Research, YouNeedIT oraz DevSkiller. Te drugie umożliwią uczniom odbycie trwających ponad rok praktyk i płatnych stażów.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły już się rozpoczęło i potrwa do 25 sierpnia 2020 r. Liczba miejsc w roczniku 2020/2021 jest ograniczona do 32. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: technischools.pl