23 lipca 2019

TCL to druga największa globalna marka telewizorów i wiodący producent elektroniki użytkowej. Podczas konferencji prasowej, firma zaprezentowała nową ofertę telewizorów na polskim rynku. Produkty te zapewniają wysoką jakość obrazu, zawierają zaawansowane funkcje i posiadają elegancki design. Równocześnie TCL wprowadza TCL AI-IN: oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie dla przestrzeni domowej.

 

(od lewej) Seria TCL EP68, EP66 i EP64 (zdjęcie: TCL Electronics)

 

 

 

Nowa platforma sztucznej inteligencji TCL, czyli TCL AI-IN, ma służyć budowaniu inteligentnego ekosystemu, dzięki któremu życie użytkowników stanie się prostsze, a poszczególne rozwiązania będzie można personalizować. Oprócz aplikacji i oferty rozrywkowej, telewizory TCL z  TCL AI-IN wykorzystują inteligentną funkcję sterowania głosem, co sprawia, że stają się ośrodkiem kontrolowania inteligentnej przestrzeni domowej. Dzięki TCL AI-IN poprawia się jakość dźwięku odtwarzania, a funkcje sterowania głosem z dużej odległości dodatkowo poszerzają parametry eksploatacyjne odbiorników. Platforma  TCL AI-IN jest kompatybilna z Google Assistant.

 

 

 

Serie EP68, EP66 I EP64 z systemem Android 9.0:

Najnowsza seria telewizorów TCL EP łączy nowoczesne technologie oraz modernistyczny design, dzięki czemu sprawdzi się doskonale w każdym domu, usprawniając jego funkcjonowanie. Technologia Android TV posiada wbudowane funkcje Google Home i Google Assistant. Użytkownicy mogą więc wyszukiwać najnowsze hity kinowe, sprawdzać wyniki kluczowych rozgrywek lub przyciemniać światła, a wszystko to z tego samego miejsca. Innowacyjne funkcje, jak np. obraz w obrazie (PIP) czy równoczesne prowadzenie kont kilku użytkowników sprawiają, że najchętniej wybierane programy wszystkich członków rodziny nigdy nie zejdą na dalszy plan.  Użytkownicy  tych telewizorów mogą również oglądać ulubione treści z Netflixa i You Tube w jakości 4K HDR

SERIA TCL EP68

Seria EP68,  z jakością obrazu 4K HDR PRO : 4 razy więcej pikseli oznacza czterokrotnie lepsze oddanie szczegółów. Dzięki funkcji HDR PRO, która precyzyjnie odwzorowuje odcienie jasne i ciemne, obraz znacznie zyskuje na precyzji.

Zastosowany w telewizorach serii EP68 standard High Dynamic Range w połączeniu z technologią Wide Color Gamut gwarantuje wyjątkowo obszerny zakres tonalny, z czystszymi i bardziej nasyconymi kolorami, a dzięki Dolby Vision oraz HDR10+ zakres jasności, głębi i kontrastu poszerza się, zapewniając wrażenia wizualne HDR. Technologia Dolby Vision ożywia obraz dramatyzmem, jasnością, kolorem, kontrastem i efektem trójwymiarowości.

Seria EP68 to najwyższe standardy HDR (HDR 10/HDR HLG/HDR 10+/Dolby Vision), a dzięki technologii Dolby Atmos, która realistycznie wychwytuje dźwięk powodowany ruchem najmniejszego przedmiotu, użytkownik będzie mógł zanurzyć się w oglądanej historii.

Seria EP68 posiada również najbardziej zaawansowany z istniejących na rynku system telewizji inteligentnej, czyli Android TV z wbudowanymi funkcjami Google Home i Google Assistant.

Telewizor serii EP68 występuje w ultra-cienkiej ramie (6mm), w obudowie z polerowanego metalu, co powoduje, że doświadczenie obrazu staje się jeszcze bardziej intensywne.

 

SERIA TCL EP66 Telewizory serii EP66 również występują w ultra-cienkich, metalowych ramkach, zapewniają jakość obrazu 4K HDR oraz posiadają system Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant.

Rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160) jest czterokrotnie większa od rozdzielczości Full HD: wyświetlany w 8 milionach pikseli obraz uderza idealną precyzją.

Funkcja SMART HDR sprawia, że obrazy wyświetlane w standardowym zakresie tonalności (SDR) zyskują jakość HDR, a widz może oglądać ulubione treści w standardzie jakościowym najwyższej klasy.

Dzięki systemowi Android TV, użytkownicy mogą błyskawicznie przenosić różne treści z ulubionych urządzeń na odbiornik. System działa na najpopularniejszych urządzeniach, w tym na Iphonie®, iPadzie®, telefonach i tabletach z systemem Android,  laptopach Mac®, Windows® i Chromebook.

 

SERIA TCL EP64

Również serię EP64 charakteryzują eleganckie, cienkie kształty i jakość obrazu 4K HDR. Posiadają one także system Android TV, z wbudowaną funkcją Google Assistant.

Tozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160) zapewnia jakość obrazu wyświetlanego w ponad 8 milionach pikseli, a tryb SMART HDR poprawia standardowy zakres tonalności (SDR), dając obraz w jakości HDR.

Dynamiczny, efektywny, wielokanałowy system odtwarzania dźwięku Dolby Audio wydobędzie z każdego materiału to, co najlepsze.

Seria EP64 obejmuje modele 43”, 50”, 55” i 65’’ .

 

TCL Electronics

TCL Electronics Technology Holdings Limited (HKSE: 01070), z siedzibą w Chinach, to jeden z trzech największych graczy w światowej branży telewizorów. Firma prowadzi działania badawczo-rozwojowe, produkcję oraz dystrybucję produktów elektroniki użytkowej. W oparciu o nowy model biznesowy, ukierunkowany na produkty i użytkowników i skupiający się na strategii „double+”, czyli połączeniu „rozwiązań inteligentnych z Internetem” oraz „produktów z usługami”, TCL Electronics dąży do zbudowania kompleksowego ekosystemu dla telewizorów smart, które dzięki inteligentnym produktom i usługom zapewniają widzom wysokiej klasy doświadczenia. Według najnowszego raportu Sigmaintell, w 2018 roku TCL Electronics przesunęło się z trzeciego na drugie miejsce na globalnym rynku telewizyjnym, a jego udział pod względem dostarczonych produktów sięgnął 11,6%.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: http://electronics.tcl.com