• Prezentacja najnowszych modeli inteligentnych telewizorów i technologii, w tym flagowego telewizora QLED Xess X6, nowego modelu smart TV 4K UHD, czyli C76 oraz inteligentnych telewizorów z linii P6

• Prezentacja oferty produktowej smart TV z opartym na systemie Android 7.0 Nugat i wyposażonym w Google Assistant modelem X2 na czele

• Ogłoszenie globalnych wyników firmy za 2017 rok i zapowiedź strategii nakierowanej na rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji

 

Las Vegas, 9 stycznia 2018 – TCL, jeden z trójki największych globalnych producentów telewizorów oraz wiodąca marka elektroniki użytkowej, zapowiedział w dniu dzisiejszym, że w 2018 roku zamierza nadal intensywnie pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Potwierdzeniem tych zamiarów jest prezentacja najnowszych modeli inteligentnych telewizorów i nowoczesnych technologii podczas tegorocznych targów CES. Na stoisku firmy w Las Vegas zaprezentowany zostanie flagowy telewizor QLED Xess X6, który został zapowiedziany na targach IFA w sierpniu 2017 r.  Dodatkowo, premierowo ukaże się tam nowy model smart TV C76 oraz telewizory z linii P6.

 

„W debiutujących dziś produktach znalazły się najważniejsze i najbardziej dynamiczne technologie, które stymulują rozwój całej branży i cały czas umacniają pozycję TCL w czołówce globalnych producentów inteligentnych odbiorników i dostawców aplikacji internetowych” – powiedział Tomson Li, Prezes TCL. „Rok 2017 był dla TCL niezwykle udany. Co więcej, z dużą pewnością prognozujemy, że rok 2018 będzie dla nas równie korzystny na całym świecie”- dodał Prezes.

 

POSZERZENIE GLOBALNEJ OFERTY PRODUKTOWEJ

 

Na pierwszy plan w ofercie produktowej na 2018 rok wybija się telewizor QLED Xess X6, który na tegorocznych targach CES został uhonorowany nagrodą za innowacyjność.

 

Telewizory QLED Xess X6

Jako flagowy produkt TCL najnowszej generacji, 85-calowy telewizor QLED X6 przede wszystkim gwarantuje zadziwiającą jakość obrazu (3200 Picture Performance Index), którą uzyskuje się dzięki takim technologiom obrazowania jak: Quantum Dot, HDR Premium 1500, Local Dimming czy płynność obrazu połączona z natywnym panelem odświeżania o częstotliwości 100Hz. Quantum Dot, czyli kwantowa kropka, to przyszłość technologii obrazowania. Kwantowa kropka jest nanokryształem zbudowanym z materiałów półprzewodzących. Potrafi odtworzyć prawie wszystkie kolory w palecie barw i daje długotrwałe obrazy o ostrości w pełni odzwierciedlającej otaczającą nas rzeczywistość. Dzięki technologii HDR Premium 1500 wyświetlane sceny są jaśniejsze, mają lepszy kontrast i żywsze barwy.

 

Telewizor X6 to również dźwięk o studyjnej jakości, uzyskiwany dzięki standardowi Dolby Atmos. Odbiornik wyposażono w system dźwiękowy JBL, z 12-kanałowym system otaczającego dźwięku przestrzennego generowanego w systemie 7.1.4. Daje on również możliwość dekodowania dźwięku DTS i odbioru dźwięku z Bluetooth. Dzięki systemowi Android 7.0 Nugat, telewizor X6 oferuje dostęp do całkowicie nowego świata inteligentnej rozrywki dla całej rodziny. Jego luksusowy design opiera się na połączeniu najdoskonalszych materiałów i doskonałości ich wykonania. To model, który w naturalny sposób wpisuje się w styl życia o standardzie premium.

 

W ofercie produktów, których globalna premiera odbywa się na CES 2018, znalazły się również telewizory linii C76, P6.

 

Telewizory linii C76

Linia C76 to efekt inspiracji nowoczesnością napędzającą kosmopolityczne trendy. Produkty tej linii są kierowane do osób ceniących sobie wyrafinowany design i nietuzinkowy styl życia. C76 to inteligentne telewizory 4K, które dzięki takim rozwiązaniom jak: Wide Color Gamut, HDR Pro razem z Smart HDR zapewniają oszałamiające wrażenia wzrokowe. Produkty wyposażono również w soundbar JBL i system DTS Premium Sound. C76 gwarantuje wiele możliwości korzystania z szerokiej oferty rozrywkowej dzięki systemowi Android 7.0 Nugat. Występuje on w formie kompaktowego modelu o designie 360°, czyli takiego, w którym projektanci zadbali nie tylko o front telewizora, ale także o jego tył i boki.

 

Telewizory linii P6

Linia P6 powstała z myślą o młodych i podążających za trendami odbiorcach. To inteligentne telewizory 4K wyposażone w technologię Wide Color Gamut, HDR Pro oraz Smart HDR i dostarczające niezwykłych doznań wizualnych. Znakiem rozpoznawczym P6 jest niezwykle cienki profil i wąska rama o szerokości 5 mm. Wyposażony w system Android 7.0 Nugat, P6 dostarcza wielokanałowej rozrywki.

 

Podczas Targów CES TCL prezentuje na swoim stoisku również swój najcieńszy model wyposażony w system Quantum Dot z bezpośrednim podświetleniem.  Ścieżka optyczna podświetlenia ma tylko 3,9 mm, podczas gdy szerokość sprzętu to 9,9 mm. Warto dodać, że odbiorniki TCL z ramą to idealne połączenie artystycznych wrażeń i praktycznych funkcji telewizyjnych.

 

UDANE GLOBALNE WYNIKI FIRMY W 2017 ROKU

 

W 2017 roku TCL odnotowało wzrost swoich globalnych wyników i zgodnie z danymi firmy IHS wzmocniło swoją pozycję w trójce liderów na globalnym rynku RTV.

 

W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku sprzedaż telewizorów LCD TCL Multimedia wzrosła ilościowo o 11,1 % rok do roku, do 16 114 518 odbiorników. W ramach tych wyników, sprzedaż ilościowa telewizorów inteligentnych i 4K wzrosła, odpowiednio, o 36,2% i 27,2% rok do roku, do 10 201 833 i 3 735 201 odbiorników.

 

Poza Chinami, sprzedaż ilościowa telewizorów LCD Grupy była o 29,5% wyższa w ujęciu rok do roku i sięgnęła w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku 10 068 043 odbiorników. W Stanach Zjednoczonych odnotowano wysoki ilościowy wzrost: o 97,4% rok do roku. Zgodnie z danymi NPD, w okresie od stycznia do października 2017 roku TCL uplasował się w USA na trzecim miejscu jako najszybciej rosnąca marka RTV na tym rynku.

 

W 2017 roku TCL poszerzyło również swoją obecność w Meksyku, Japonii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Europie TCL znacząco rozszerzył swoją sieć dystrybucyjną oraz struktury działów sprzedaży i marketingu na rynkach niemieckim, włoskim, nordyckim i polskim.

 

 

STRATEGIE BIZNESOWE NA 2018 ROK

 

Sztuczna inteligencja jako trzon strategii

 

„Inteligentniejsza inteligencja” to jeden z najnowszych trendów w branży RTV. Innymi słowy, inteligentne odbiorniki mają się stawać jeszcze bardziej inteligentne. TCL pragnie się skoncentrować na zagadnieniach sztucznej inteligencji (AI), ponieważ uważa, że to właśnie AI będzie przyszłością sektora.

TCL jest wiodącym graczem branży w stopniowym wprowadzaniu sztucznej inteligencji do wszystkich dziedzin życia widzów. Firmie udało się urzeczywistnić wielowymiarową interakcję pomiędzy telewizją i jej użytkownikami. Ma ona służyć rozwiązywaniu takich problemów jak: niedogodności w interakcji, trudności w pozyskiwaniu treści czy brak wzajemnych połączeń pomiędzy inteligentnymi produktami. Dzięki nieprzerwanej współpracy z takimi gigantami branży jak Google czy Baidu, przyjęta przez TCL strategia, której trzon stanowi AI, daje użytkownikom bezpośredni dostęp do spersonalizowanych treści. Wraz z najnowszym systemem operacyjnym Google Android, TCL przenosi: interakcję z inteligentnym telewizorem, usługi treściowe oraz dostępne aplikacje na nowy poziom.

Oprócz sztucznej inteligencji TCL inwestuje spore środki w takie rozwiązania jak QLED, 5G, big data czy inne przełomowe technologie.

 

Doskonalenie integracji wertykalnej

 

TCL to jedyna chińska marka telewizorów, której udała się pełna integracja wertykalna i która cały czas stara się doskonalić ten proces w branży RTV.

 

W listopadzie 2017 roku, należąca to TCL China Star Optoelectronics Technology Co., Ltd (CSOT) z Shenzhen – według danych Display Search piąty na świecie dostawca paneli LCD – ogłosiła, że przeprowadzono prace wykańczające w budynku, gdzie zostanie uruchomiona najnowocześniejsza na świecie linia produkcyjna paneli. Koszty inwestycji sięgają 7,90 mld USD, otwarcie budynku „G11” zaplanowano na marzec 2019 roku, a jego moce produkcyjne mają sięgnąć 90.000 arkuszy substratów szklanych.

 

Kontakt ze społecznością globalną

 

TCL tworzy powiązania z rozrastającą się społecznością globalną za pośrednictwem różnorodnych marketingowych imprez sportowych i rozrywkowych. W listopadzie 2017 roku ogłoszono najnowszy z projektów firmy: współpracę z Warner Bros. Pictures przy popularnym filmie Liga sprawiedliwości. Jeszcze w tym roku firma zamierza ogłosić kolejne, globalne partnerstwo sportowe.

 

W Europie TCL zaangażował się w swoje pierwsze projekty sponsoringowe. We wrześniu 2017 roku firma wsparła Maraton Berliński oraz uruchomiła pierwszą krajową kampanię reklamową w telewizji we Francji.

 

TCL prezentuje swoją ofertę produktową na stoisku nr 12929 w Hali Głównej, na Targach Elektroniki Użytkowej (CES), które odbywają się w dniach 9-12 stycznia 2018 roku w Centrum Kongresowym w Las Vegas.