Gardłowa sprawa !

Ból gardła to bardzo uciążliwa dolegliwość, z którą część z nas musi zmagać się nawet kilka razy w roku. Jego przyczyny mogą być różne – od przeciążenia strun głosowych, do często występujących infekcji wirusowych. Stan zapalny gardła często zdarza się na przełomie jesieni i zimy. Zmienna temperatura, ciepłe i zimne dni na przemian, sprzyjają występowaniu większej liczby zachorowań. Gdy staje się ostry i utrudnia przełykanie, lepiej porzucić domowe sposoby i sięgnąć po sprawdzone leki z apteki, które będą odpowiednie i bezpieczne dla całej rodziny, takie jak Tantum Verde.  To bardzo ważne, bo źle leczony stan zapalny gardła może przekształcić się w infekcję bakteryjną, którą leczyć można jedynie antybiotykami. Podpowiadamy co stosować, aby złagodzić ból gardła oraz na co zwrócić uwagę wybierając medykamenty.

Dlaczego gardło boli?

Wirusowa infekcja to jedna z najbardziej powszechnych przyczyn bólu gardła. Źródłem zakażenia jest najczęściej chory człowiek. Choroba rozprzestrzenia się przez dotyk lub drogą kropelkową. Wystarczy, że ktoś będzie kichał lub kasłał w naszej obecności i choroba gotowa. Podatność na infekcje górnych dróg oddechowych, w tym gardła zwiększa alergia, niedrożność nosa, astma a nawet obturacyjna choroba płuc. Infekcje bakteryjne wywołują najczęściej paciorkowce i niekiedy, inne bakterie jak np. gronkowce.  Zapalenie gardła spowodowane przez bakterie objawia się najczęściej: silnym przekrwieniem gardła i migdałków czasem z towarzyszącymi nalotami na błonie śluzowej, wysoką gorączką, nasilonym bólem przy przełykaniu. Wirusowemu zaś towarzyszy zazwyczaj chrypka, suchy  kaszel i katar.

Benzydamina – niezastąpiona w walce z bólem gardła

Gdy gardło jest podrażnione, obrzmiałe i bolesne, pragniemy, aby terapia była kompleksowa. NIE EKSPERYMENTUJEMY – wybierajmy leki w możliwie bezpieczne, skuteczne, działające miejscowo i łatwe w aplikacji.  Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzinę produktów leczniczych Tantum Verde dostępnych bez recepty, które swoją skuteczność zawdzięczają właśnie benzydaminie. Jest to substancja aktywna, która po zastosowaniu miejscowym przenika przez błonę śluzową jamy ustnej, a gromadząc się w tkance objętej stanem zapalnym, niweluje ból, jednocześnie działając przeciwzapalnie i antyseptycznie. Co ważne, produkty lecznicze Tantum Verde wyróżniają się wysokim profilem bezpieczeństwa, bowiem benzydamina przy zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do układu krążenia, minimalizując ryzyko wystąpienia działań niepożądanych nawet u najmłodszych.

 

Roztwór, Aerozol i Pastylki – dla każdego coś dobrego!

Szeroka gama produktów Tantum Verde pozwala na indywidualne dopasowanie formy podania do potrzeb, wieku oraz rodzaju dolegliwości. Jako leki o udowodnionej skuteczności w walce z bólem gardła, objawami zakażeń i stanów zapalnych jamy ustnej Tantum Verde swoje zastosowanie znajduje zarówno w pediatrii, stomatologii, laryngologii, jak i onkologii. Produkty  lecznicze dostępne są w różnych postaciach:  roztworu do płukania, aerozolu, a także pastylek do ssania.