Wirusów wywołujących przeziębienie jest wiele, a te, które powodują grypę ciągle mutują, dlatego przebycie jednej czy drugiej choroby nie zapewni nam trwałej odporności, ani też nie uchroni przed kolejnym zachorowaniem.

Przeziębienie czy grypa? Sprawdź co Ci dolega

Przeziębienie jest zwykle dokuczliwe, grypa zaś bardzo osłabia organizm i może prowadzić do wielu powikłań np. zapalenia płuc czy mięśnia sercowego. Przeziębienie objawia się bólem gardła, katarem i kaszlem oraz podwyższoną temperaturą. Jego objawy narastają stopniowo. Zwykle po 5-7 dniach ustępują. Grypa atakuje gwałtownie. Zaczyna się od uczucia zimna i ogólnego rozbicia, któremu towarzyszy ból głowy, dreszcze, a także bóle mięśniowo – stawowe, temperatura ciała wzrasta nawet do 39°C. Chorobie towarzyszy również ból gardła i kaszel. Grypa może trwać nawet do 2 tygodni.

Dwie choroby, jedno rozwiązanie!

Kiedy rozpoczyna się jesień, zaczynają nas atakować zarówno wirusy przeziębienia jak i grypy. Na zachorowanie jesteśmy narażeni dosłownie wszędzie – w domu, szkole, pracy, komunikacji miejskiej. Zarazki unoszą się w powietrzu, przenoszą drogą kropelkową, osadzają na rękach, przedmiotach codziennego użytku. Tantum Flu to lek, który łagodzi objawy zarówno przeziębienia, jak i grypy. Jeden środek na dwie choroby. Już nie musimy się zastanawiać co tym razem nam dolega. Tantum Flu to lek z rodziny marki Tantum. Występuje w dwóch wariantach smakowych: pomarańczowym i cytrynowym. Zawiera połączenie aktywnych substancji: paracetamolu  i chlorowodorku fenylefryny. Pierwszy zmniejsza gorączkę oraz bóle mięśni, głowy czy gardła, drugi zaś obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrożnia nos. Tantum Flu przeznaczony jest dla wszystkich pacjentów powyżej 12. roku życia. Preparat dostępny jest w saszetkach w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie. Pamiętajmy, że wirusów przeziębienia i grypy nie leczymy antybiotykami.

Jeśli dopada nas jakakolwiek infekcja nie czekajmy, tylko zacznijmy działać.  Szybkie zastosowanie Tantum Flu złagodzi objawy choroby oraz sprawi, że szybciej ją pokonamy.