Żyjemy coraz szybciej, a chwile kiedy możemy zwolnić i zrelaksować się noszą znamiona dobra luksusowego. Przekłada się to również na rodzaje dań, które przygotowujemy lub zamawiamy. Wzrost naszej świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania sprawia jednak, że coraz chętniej szukamy substytutu dla popularnych fast foodów – pizzy czy hamburgera z frytkami. Jakie więc potrawy przyrządza się ekspresowo, zachowując jednocześnie zasady zbilansowanej diety?

Szybko nie znaczy źle
To czy dana potrawa jest zdrowa zależy od wykorzystanych produktów, a nie od czasu jej przyrządzenia. Przyzwyczailiśmy się, że najpyszniejsze obiady, które jedliśmy u naszych babć czy mam gotowało się długo, ponieważ musiały być dopieszczone w najmniejszym szczególe. Jeśli jednak bardzo nam się spieszy, nasza uwaga nie musi koncentrować się na najbliższej pizzerii czy wszystkim dobrze znanej parówce z keczupem. Wystarczy skorzystać z produktów, które bardzo szybko zamienimy w pożywny, dietetyczny posiłek lub po prostu zdrowe i smaczne danie zamówić z dostawą do domu.

Kwadrans wystarczy
Najwybitniejsi kucharze (z samym Jamie Olivierem na czele) potrafią pracować pod presją czasu. Prawdziwemu szefowi kuchni piętnaście minut wystarczy na stworzenie przystawki, obiadu i deseru. Każdy z nas jest w stanie w takim samym czasie przygotować smaczny posiłek. Pierwszym z przykładów może być praktycznie każdy rodzaj sałatki – wystarczy pokroić ulubione warzywa, skorzystać z ulubionych dodatków i voilà! – w kilka chwil mamy gotowy lunch. Połączenie krewetek, suszonego kokosa i świeżego mango z sosem chilli stworzą rajskie danie rodem z Tajlandii. Jeśli zdecydujemy się na użycie jajek, to czas ich gotowania będzie warunkował ile minut przeznaczymy na przygotowanie pozostałych składników (tostów, sosów czy warzyw). W bardzo szybki sposób przyrządzimy także różne warianty spaghetti – do ugotowania makaronu al dente wystarczy ok. 8 minut. W tym czasie przygotujemy ulubiony sos (np. aglio e olio, polegający jedynie na podsmażeniu na oliwie ząbków czosnku i papryki).

Zdrowo na telefon
Czasem zwyczajnie nie mamy ochoty spędzić w kuchni nawet minuty. W takiej sytuacji możemy skorzystać np. z platformy PizzaPortal.pl, która gromadzi oferty tysięcy restauracji serwujących dziesiątki rodzajów potraw. Oprócz pizzy, popularnych sajgonek czy kebabów znajdziemy tam zdrowszą alternatywę. Możemy zamówić wykwintną sałatkę, przepyszne sushi lub klasycznego kurczaka z ryżem i warzywami. Takie rozwiązanie sprawi, że wolną chwilę spędzimy tylko i wyłącznie na odpoczynku, oczekując dzwonka do drzwi, który będzie oznaczał, że właśnie dostarczono zamówiony posiłek.

Jeśli cenimy sobie wygodę, zamówienie jedzenia wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Nawet w przypadku dań „ekspresowych” przyrządzonych własnoręcznie nie uchronimy się od późniejszej konieczności zmywania naczyń czy posprzątania kuchni (co może okazać się nieodzowne, jeśli staraliśmy się jeszcze bardziej przyspieszyć gotowanie…). PizzaPortal do naszej dyspozycji oddaje serwis, dzięki któremu możemy zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta kulinarne nie tracąc ani chwili z naszego wolnego czasu.