Wigilia, Boże Narodzenie i sylwestrowa noc to okazja do spotkania z najbliższymi oraz spędzenia czasu w niezapomniany, magiczny sposób. To doskonały pretekst do tego, aby móc wybrać się do fryzjera, kosmetyczki i na drobny przedświąteczny shopping. Uzyskajmy oszałamiający efekt i zaczarujmy wszystkich również śnieżnobiałym uśmiechem. Oto trzy proste metody, dzięki którym w szybki i efektowny sposób wybielimy nasze zęby na długi czas.
1. Użyj pasty wybielającej – W drogeriach i aptekach roi się od różnego rodzaju past wybielających, które pomogą rozjaśnić zęby nawet o 2 odcienie. Ich specjalistyczny skład zawiera substancje ścierające osad oraz drobinki wybielające szkliwo. Pamiętajmy jednak, że tego typu past nie powinno stosować się przez długi czas. Maksymalny czas użytkowania to dwa miesiące. Potem naszemu szkliwu należy się przerwa na regenerację i minimum po miesiącu możemy na nowo rozpocząć kurację. Chcąc uzyskać zadowalający efekt, pamiętajmy
o regularnym stosowaniu pasty oraz dokładnym i długim myciu zębów. Efekt utrwali płukanie zębów specjalnym płynem do higieny jamy ustnej, który odkazi i zapewni świeży oddech na długo.
2. Usuń kamień nazębny – Często okazuje się, że aby wybielić zęby o kilka odcieni, wystarczy wybrać się do stomatologa na oczyszczenie szkliwa z kamienia. Dentysta może to zrobić za pomocą ultradźwięków, mechanicznie lub poprzez tzw. „piaskowanie”. Pamiętajmy jednak, że wybielić mogą się wyłącznie żywe zęby, natomiast nakładki kompozytowe czy widoczne plomby pozostaną w swoim odcieniu.
3. Wypróbuj paski wybielające Rapid White – efekt bielszych zębów widoczny jest już po pięciu dniach stosowania. Wystarczy przyłożyć cienkie, przezroczyste paski o smaku mięty, aby szybko usunęły przebarwienia. Co najważniejsze, nie posiadają one nadtlenku wodoru, dlatego są w pełni bezpieczne dla naszego szkliwa i szybko wywołują pożądany efekt. Jeśli więc przed szaloną sylwestrową nocą zostało nam niewiele czasu, warto czym prędzej udać się do najbliższej drogerii i włączyć wybielające paski do naszego codziennego, pielęgnacyjnego rytuału.