Łopian od stuleci stosowany był w medycynie naturalnej. Wyjątkowo cenny jest korzeń łopianu.  Roślina jako zioło dobroczynnie wpływa m.in. na system trawienny, na metabolizm. W dzisiejszych czasach łopian występuje na niemal całym świecie, także w Polsce. O ile dla społeczności Azji jest popularnym składnikiem sałatek, u nas uważany jest za zwykły chwast.

Wygląd rośliny jest dość wyróżniający się : ma nie duże różowe „kuleczkowate” otoczone haczykowatymi łuskami,  kwiatostany oraz pokaźne liście kształcie serca. Część łopianu stanowi szczególnie często stosowany w lecznictwie, korzeń, którego długość może wynosić 50 cm i to właśnie z korzenia, przy odpowiedniej metodzie ekstrakcji rośliny wytwarzany jest olej – otrzymuje się go poprzez wymieszanie z innymi olejami roślinnymi, najczęściej do tego stosuje się olej kukurydziany bądź słonecznikowy.

Z uwagi na swoje właściwości olej z korzenia łopianu zyskał zastosowanie w kosmetyce, a konkretnie m. in. jako cenny dodatek do szamponów. Mimo że, łopian kojarzy się nam jako uprzykrzający spacery „rzep”, który przyczepia się do ubrań i rąk, ten wyjątkowy „chwast” wkrada się w łaski włosomaniaczek.

SZAMPON Z ŁOPIANU W PIELĘGNACJI WŁOSÓW – DLACZEGO WARTO GO STOSOWAĆ?

Olej z korzenia łopianu  jest stosowany od wieków przez kobiety zmagające się z wypadanie włosów. Roślina zawiera wiele cennych dla zdrowia składników i witamin. Między innymi witaminę A oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Olej ten posiada unikalny kompleks naturalnych, biologicznie czynnych substancji takich jak lipidy, sterole, sole mineralne oraz inulinę. Kompleks tych niezwykłych substancji łagodzi działanie enzymów wpływających na wypadanie włosów oraz pobudza mikrokrążenie w skórze głowy, co ma wpływ na poprawę cebulek włosowych.

Olej łopianowy wpływa korzystne również dla osób borykających się z łupieżem . Wszystkie biologiczne substancje w olejku łopianowym skutecznie nawilżają i pomagają w odbudowie struktury włosów i skóry uszkodzonych podczas zabiegów fryzjerskich. Olej z korzenia łopianu zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy do budowy białka, z którego powstają włosy. Dodatkowo stymuluje pracę cebulek włosowych, stabilizując  ich wzrost wzmacniając otoczenie korzenia włosa.

Jeśli szukasz kosmetyku uzupełniającego w swojej pielęgnacji włosów, który odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przyspiesza porost włosów, przyczynia się do szybkiej regeneracji nabłonka skóry i przyspiesza wzrost włosów- koniecznie sięgnij po Szampon łopianowy Intensive Hair Therapy.