Wybierając system Creative mamy szansę stać się współtwórcami własnych mebli. Do wyboru jest kilkadziesiąt rodzajów brył (szafy, regały, biurka, kredensy, bufety, łóżka, itp.) – każda dostępna w 11 kolorach korpusów i frontów. Większość mebli możemy swobodnie modyfikować dodając, usuwając lub modyfikując wybrane elementy. Ostateczny szlif możemy nadać decydując się na jeden z 12 rodzajów nóżek i uchwytów (w tym opcja push to open). To daje kilka tysięcy możliwych konfiguracji! Na szczęście zebranie tych elementów w wymarzony mebel jest bardzo proste – przez cały proces poprowadzi nas intuicyjny konfigurator dostępny na stronie vox.pl/creative.

Dla osób, które wolą skorzystać z gotowych propozycji lub nanieść tylko niewielkie modyfikacje, marka VOX przygotowała liczne wstępnie skonfigurowane bryły. W katalogu na stronie vox.pl/creative wystarczy wybrać tę, która podoba się nam najbardziej. Jeśli odpowiada nam forma mebla, ale niekoniecznie jego kolor – nic straconego. Zmiana barwy to kwestia kilku kliknięć myszką.

Niezależnie od tego, którą drogę wybierzemy – meble w ciągu kilkunastu dni trafią pod wskazany adres. Razem z bardzo precyzyjną instrukcją do składania. Oczywiście można również skorzystać z opcji transportu z montażem.

Creative to wymarzone rozwiązanie dla osób, które lubią same decydować o najdrobniejszych elementach swojego wnętrza. Konfigurator, choć daje olbrzymią liczbę możliwości kreacji, jednocześnie nie pozwoli stworzyć niefunkcjonalnego mebla. Co ważne – podczas zmieniania mebli mamy nieustanną kontrolę nad ceną produktu. Nie musimy się martwić, że przekroczymy założony budżet.

Projektantką systemu Creative jest Marta Krupińska, która od lat współpracuje z marką VOX. Na swoim koncie ma kolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wiele z jej wcześniejszych projektów to meble, które możemy w mniejszym lub większym stopniu sami modyfikować, które żyją oraz zmieniają się razem z nami. Creative to jednak kolekcja personalizowana na niespotykanym dotąd poziomie. Opracowanie tak zaawansowanego systemu wymagało połączenia doświadczeń nie tylko działu projektowego, ale też wdrożenia rozwiązań IT, optymalizacji technik produkcji i zaplanowania zaawansowanej logistyki. System pierwszy raz pokazano w lutym 2020 roku na targach Meble Polska w Poznaniu. Z jego pomocą umeblowano cały pawilon, co najlepiej pokazywało potencjał nowego projektu. Creative do sprzedaży trafił jesienią ubiegłego roku. To wyjątkowy na produkt polskim rynku, który jest być może najważniejszym projektem w ponad 30-letniej historii marki VOX.