Coraz częściej sięgamy po audiobooki. Nic dziwnego – czytanie nigdy nie było tak proste. Teraz nie musisz nosić ze sobą kilkuset stronicowej książki. Potrzebny jest tylko telefon i za pomocą jednego kliknięcia możesz przenieść się do świata przygód i opowieści. Możesz odetchnąć, zamknąć oczy i spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Wybrany tytuł opowiedziany zostanie przez jednego z najlepszych lektorów w Polsce. Warto przekonać się o ich zaletach i wypróbować którąś z dostępnych na rynku ofert, np. Audiobooki w Play.

29 września obchodzony jest Światowy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Audioteka podzieliła się rekordowymi statystykami, a także ujawniła, co najlepiej „słucha się” w serwisie. To jeden z najpopularniejszych, a zarazem największy w Polsce serwis oferujący bogatą bazę audiobooków.

Fantastyka rządzi

Mamy słabość do… fantastyki. TOP 3 najchętniej słuchanych audiobooków to klasyki tego gatunku. Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się „Solaris” Stanisława Lema. Powieść powstała 56 lat temu, a wciąż cieszy się niebywałą popularnością – została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a także doczekała się dwóch ekranizacji. W tym roku ukazała się pierwsza polska biografia pisarza – „Lem. Człowiek nie z tej ziemi”, która również dostępna jest jako audiobook.

Kolejnym ulubionym audiobookiem Polaków jest „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood. Pokłosiem sukcesu powieści stał się serial nakręcony na podstawie tej książki. Odniósł ogromny sukces komercyjny, a także cieszył się uznaniem krytyków – został nagrodzony prestiżową nagrodą Emmy.

Top 3 zamyka „2010: Kosmiczna Odyseja” Artura C. Clarke’a. To powieść, która powstała jako swego rodzaju skutek uboczny przy okazji pracy nad filmem o tym samym tytule. Zarówno książka, jak i film podbiły serca fanów fantastyki na całym świecie. Warto dodać, iż zarówno „2010:Kosmiczna Odyseja”, jak i „Solaris” to słuchowiska, w których głosu udzielił zespół lektorów składający się z najlepszych polskich aktorów.

W tym roku padły rekordy

Najpopularniejszy audiobook w serwisie Audioteka został przesłuchany blisko 250 tysięcy razy. Brzmi imponująco, prawda? Ta liczba nie powinna dziwić, ponieważ rekordzista przesłuchał aż 4 tysiące audiobooków. Z kolei wszyscy aktywni użytkownicy serwisu przesłuchują łącznie ok. 600 tysięcy godzin miesięcznie.

Audiobooki to świetna opcja dla tych, którzy kochają oddawać się lekturze i robią to bardzo często, ale także dla tych, którzy chcieliby czytać, ale nie mają na to czasu. Słuchanie ulubionych książek z pewnością umilą lektorzy – najlepsi polscy aktorzy, m. in. Jerzy Stuhr, czy Magdalena Cielecka.

Aktywuj Audiobooki w Play

Rozpocznij swoja przygodę z Audiobookami w Play – pobierz aplikację Audioteka w Google Play lub  wyślij SMS o treści START na numer 655.