Pieczenie pierniczków, ubieranie choinki czy nakrywanie do wigilijnego stołu to niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa. I choć w dorosłym życiu świąteczny czas przeżywamy już bardziej symbolicznie, to nadal warto pamiętać, jak ważną rolę w budowaniu atmosfery świąt pełnią dodatki. Na Bonami.pl możemy znaleźć ozdoby, które oczarują najbliższych i stworzą w naszych wnętrzach magię Bożego Narodzenia, którą pamiętamy z rodzinnego domu.

Światło, które pobudza ciepłe wspomnienia

Kiedy myślimy o grudniowych wieczorach, w głowie towarzyszy nam często obraz ciepłej herbaty wypijanej przy kominku. Dla wielu z nas to jedyny okres, w którym zapalamy świece i umilamy sobie chłodne dni rozkoszując się chwilą. Światło to jeden z najważniejszych elementów, budujących świąteczną atmosferę. „Pomyślmy o wyjątkowej oprawie” – radzi Joanna Makul – „Na Bonami.pl znajdziemy przepiękne lampiony, jak te srebrne Boltze Caspar, które świetnie wpiszą się w elegancki styl naszego domu. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami rustykalnej klasyki, warto wybrać model Farol. Może spodoba nam się jego proste wykończenie i biały kolor, który rozprasza światło”.

Na każdym świątecznym stole powinny się znaleźć świece. Wyeksponowane w minimalistycznym świeczniku Cote Table Tree lub ażurowej szopce przykują uwagę każdego świątecznego gościa. Szukając nowoczesnych rozwiązań, możemy pomyśleć o lampkach ledowych, które dają efekt naturalnego światła. Dekoracja Boltze Harry to wspaniały przykład nowoczesnego designu, który nie wyklucza przytulnego charakteru. Natomiast drobne światełka ukryte w gałązkach Parlane Glitter, po umieszczeniu w szklanym naczyniu będą modną dekoracją, nawiązującą do skandynawskiego hygge.

Świąteczna kolorystyka na pierwszym miejscu

Wyobraźmy sobie bożonarodzeniowy poranek – rozpakowywanie prezentów w piżamach w otoczeniu ciepłych tkanin i puchatych poduszek… Zimowa pogoda za oknem sprzyja świątecznym tekstyliom, takim jak koce w nordyckim stylu czy poszewki wykonane z wełny. „Kolekcja Christmas Pillow nawiązuje kolorami do wzorów, które znamy ze świątecznych swetrów.” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – „Renifery, choinki i śnieżynki znajdziemy także na ręcznikach Nordic Winter, pościeli Red Snow, a gruba narzuta z Mikołajem Ho-Christmas na pewno zachwyci najmłod-szych fanów świąt.”

Klimat jak z leśnej chatki

Nie zapominajmy o jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia – iglastym drzewku oraz gałązkach sosny, jodły czy świerku. Sprawią one, że dom zyska wyjątkowego charakteru. Wieniec Snow Deco może witać domowników i gości już od progu, a sztuczna choinka od InArt imi-tować świąteczne drzewko, bez kłopotliwego opadania igieł.

Naturalne elementy wystroju w świątecznym wnętrzu to, obok choinki, także gałązki, zwisające z sufitu lub umieszczone w wazonach. Ego Dekor będzie dodatkiem do białych, minimalistycznych wnętrz – z małymi gwiazdkami i szyszkami uzupełni puste przestrzenie na komodzie czy regale. „Kto z nas nie lubi białych świąt? Wieniec Dakls to propozycja dla stęsknionych za śniegiem” – mówi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – „Te gałązki z czerwonymi owocami, oprószone sztucznym puchem wyglądają jak świeżo przyniesione z lasu. Wieniec możemy zawiesić na drzwiach, jak i uzu-pełnić nim dekoracje na wigilijnym stole”.

Radość najmłodszych z każdego detalu

Nie bez powodu najlepsze święta pamiętamy z okresu swojego dzieciństwa. To wtedy pochłaniamy atmosferę Bożego Narodzenia wszystkimi zmysłami i cieszymy się z każdego dnia. Jako dorośli po-winniśmy zadbać o świąteczne detale, nie tylko po to, by wywrzeć wrażenie na naszych dzieciach i zbudować najpiękniejsze wspomnienia. Dlatego też poza spójnym i eleganckim wystrojem wnętrza, nie zapominajmy o kolorowych elementach, które przypadną do gustu najmłodszym – girlanda świetlna Talking Tables Botanical Santa, pojemnik ceramiczny Candy House i wiszące dekoracje Boltze Fipsi to tylko niektóre z przykładów na to, jak stworzyć żywy i radosny klimat Bożego Narodzenia dla najmłodszych. „Ale święta to nie tylko okres cieszenia się z każdej chwili – to także doskonała okazja do stworzenia mądrych nawyków. Cierpliwość możemy pielęgnować z pomocą podświetlanego kalendarza adwentowego LED Best Season, a nagrodą niech będą wiszące skarpety, które na gwiazdkę wypełnią się prezentami dla grzecznych dzieci.” – dodaje ekspert Bonami.pl, Joanna Makul.

Pamiętajmy, że podczas Bożego Narodzenia każdy detal ma znaczenie, dlatego w okresie przedświątecznym, między przygotowaniem potraw a pakowaniem prezentów, warto pamiętać o odpowiednim wystroju naszych domów i mieszkań. Świąteczna atmosfera to w dużej mierze zasługa dekoracji, które znajdą się w naszym wnętrzu. Na Bonami.pl z łatwością wybierzemy dodatki, które uzupełnią pomieszczenia świątecznym klimatem. Przepiękne bombki Bolze Til, drewniane dekoracje J-Line, papierowe girlandy, stołowe maty czy aromatyczne świece o zapachu goździków i pomarańczy to tylko niektóre z propozycji akcesoriów oraz dodatków, które wprowadzą święta do naszych wnętrz.