Rozpoczynamy poszukiwania idealnego prezentu, planowanie uroczystej kolacji i przystrajanie domu. Pomysły na artystyczną oprawę wnętrz to specjalność Annie Sloan.

Czerwień to kolor, który nieodłącznie towarzyszy celebracji Bożego Narodzenia. Czerwony jest strój Świętego Mikołaja, nos renifera Rudolfa, a także poinsecja, zwana gwiazdą betlejemską, królowa świątecznych stroików. Annie Sloan, brytyjska ekspertka w dziedzinie koloru i mistrzyni domowych metamorfoz proponuje, aby w tym roku sięgnąć po oryginalny, nieco zgaszony odcień czerwieni. Taki jest Primer Red z nowej palety bogatych w pigmenty farb ściennych Wall Paint, przywołujący na myśl wystawne, renesansowe obrazy.

Zanim w naszym domu zagości choinka, rozbłysną światła świec i zaiskrzą brokatem dekoracje, stwórzmy odpowiednią oprawę dla odświętnego wystroju. Odcień głęboko spalonej czerwieni będzie idealnym tłem dla bożonarodzeniowej scenografii. Zastosowany na ścianie pozwoli uzyskać intymny klimat we wnętrzu. Efekt przyjemnego otulenia wzmocnią meble i dodatki pomalowane farbą kredową Chalk Paint™, dostępną również w odcieniu Primer Red.

Ziemisty i zmienny Primer Red szczególnie efektownie prezentuje się w zacienionych pomieszczeniach bez dużej ilości naturalnego światła – wyjaśnia Annie. – Ten intrygujący, zachęcający ton – gdzieś pomiędzy terakotą a bordo –  pięknie łączy się z ciepłymi neutralnymi barwami oraz nutami mosiądzu i złota – dodaje.

Spójną tonację  sezonowej koncepcji wystroju nadamy używając resztek farby do pomalowania świeczników i bombek, które uzyskają dzięki temu matowe, kredowe wykończenie. Prosty trik, jak namalowanie kilku czerwonych pasków na papierze do pakowania prezentów, będzie efektownym i osobistym akcentem, który docenią goście.

W realizacji wykorzystano:

  • farbę ścienną Wall Paint w kolorze Primer Red
  • farbę Chalk Paint™ w kolorze Primer Red (podłoga i szafka)
  • front szafki ozdobiony szablonem Faux Bone Inlay
  • opakowanie na prezenty i bombki pomalowane Chalk Paint™ i wykończone woskiem do złocenia

***

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/