„Serdecznie zapraszamy małych i dużych fanów gry Minecraft oraz klocków LEGO® do Wola Parku. Zachęcamy do inspirującej i kreatywnej zabawy, przeniesionej z wirtualnej przestrzeni do świata realnego. Będzie to okazja aby samemu stworzyć ciekawe konstrukcje, a także poznać kultowych bohaterów, czyli Steve’a i Piggi” – mówi Emilia Szkudlarek, menadżer marketingu Centrum Handlowego Wola Park.

Impreza LEGO® Minecraft w Wola Parku jest organizowana w Polsce po raz pierwszy. Na gości centrum handlowego czeka interaktywna strefa z mnóstwem atrakcji – odwiedzający będą mogli zbudować swoją wersję świata z gry przy pomocy klocków LEGO® Minecraft, a następnie zasiedlić go stworzonymi przez siebie półmetrowymi postaciami. Fani Steve’a, głównego bohatera gry, będą mogli wykonać maski z jego podobizną. Będzie można także zagrać w Minecraft na tabletach wkomponowanych w „stoły rzemieślnicze” – te same, które w grze służą do produkcji podstawowych narzędzi. Każde dziecko odwiedzające strefę LEGO® Minecraft otrzyma dyplom uczestnictwa w zabawie. Wstep do strefy jest bezpłatny.

Minecraft to gra dostępna m.in. w wersji komputerowej i na konsole, pozwalająca na konstruowanie z różnokolorowych sześcianów trójwymiarowych budowli, a nawet całych miast czy królestw. Gra, która jest globalnym fenomenem, miała swoją oficjalną premierę cztery lata temu. Na całym świecie w każdym momencie gra w nią milion osób. Jest to jedyna gra, która pobiła aż 12 rekordów Guinnessa – jeden z nich to stworzenie wirtualnej makiety całego państwa – Danii.

Strefa interaktywna LEGO® Minecraft będzie dostępna w Wola Parku od poniedziałku do piątku (12 – 22 listopada) w godzinach 12.00-21.00, w soboty od 10.00 do 21.00, a w niedziele między 10.00 a 20.00.