Kolekcja SWAP to przede wszystkim wzory fantazyjne – nietuzinkowe, odważne, niekiedy zabawne, zawsze na wskroś oryginalne. Filo – dla przykładu – to rysunek oparty na milionach poziomo ułożonych kreseczek wyglądających jakby pospiesznie narysowano je czerwonym długopisem. Przetykane światłem karmazynowe linie są nieregularne i nierównomiernie, jakby przypadkowo rozłożone na kartce.
Dekor Gali jest jeszcze bardziej szalony. Oparty na fioletowych i błękitnych zakręconych liniach przetykanych wtrąconymi gdzieniegdzie plamkami i kreskami, stanowi istną wibrującą, energetyczną feerię.

Tło kryje tajemnice
Na uwagę zasługują dekory geometryczne. Elementy rysunku Fendo niemalże wyłaniają się z tła utrzymanego w eleganckim odcieniu szarości. Nieregularnie ułożone kwadraciki sprawiają wrażenie jakby utrzymywały się na migoczących falach. Efekt ten potęguje sposób ich wykończenia. Cześć z nich połyskuje – dokładnie jak woda odbijająca promienie, natomiast część jest doskonale matowa.
Zupełnie inne wrażenie budzi uporządkowana, składająca się z tysięcy małych oczek kompozycja dekoru Webb. Drobne, delikatne elementy w pierwszej chwili są ledwo zauważalne. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się dekorowi wyłania się wzór regularny i harmonijny.

Cyfrowe piękno natury
W kolekcji SWAP coś dla siebie znajdą również miłośnicy dekorów wzorowanych na naturalnych materiałach – drewnie i kamieniu. Plain to wcielenie delikatności, miękkości i łagodności. Przywodzi na myśl kształtowany podmuchami wiatru, pozostający w ciągłym ruchu wydmowy, aksamitny w dotyku piasek. Subtelne, zaokrąglone linie tego rysunku sprawiają wrażenie jakby nigdy nie odpoczywały. Ten niekończący się ruch zestawiono z zaskakująco spokojną, jasną kolorystyką. Stonowane łagodne beże i kremy, wprowadzają sielski, idylliczny charakter.
Utrzymany w delikatnej, szarej kolorystyce Yard to odwzorowanie kamienia. Dobrze zarysowane jasne żyłki, a także niejednorodna nasycenie barw – niekiedy jaśniejszych, innym razem ciemniejszych – tworzą wrażenie naturalności i autentyczności.
www.interprint.com