Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaproszony został przez właściciela budynku – Akron Investment Central Eastern Europe II i jego asset managera ─ firmę Heitman, w odpowiedzi na zainteresowanie ze strony pracowników najemców.

Wieżowiec, który słucha najemców. Dnia 13 września br. pod Warsaw Trade Tower (WTT) odbyła się akcja krwiodawstwa, zorganizowana w odpowiedzi na prośby osób pracujących w budynku. Do udziału zaproszeni zostali nie tylko pracownicy wieżowca, ale również ci z jego najbliższej okolicy. Aż 53 osoby zadeklarowały chęć oddania jednego z najcenniejszych płynów, a 27 zostało dopuszczonych przez lekarza do czynnego udziału w akcji. Honorowi dawcy zebrali wspólnie 27 jednostek krwi, czyli dokładnie 12,15 litra. Jak mówi Izabela Kapil – Vice President Portfolio Management – Europe w Heitman – „Warsaw Trade Tower to nietuzinkowy wieżowiec, którego najemcy są niezwykle zaangażowani we wszelkie wydarzenia organizowane na naszym terenie. A jako asset manager budynku staramy się podejmować zgłaszane przez nich inicjatywy. Podobnie było w przypadku akcji krwiodawstwa, o którą sami poprosili. Zainteresowanie nią nie malało przez cały dzień. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i chcieli pomóc innym”.

Kto może oddać krew? Honorowym dawcą może zostać każda osoba ciesząca się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i o wadze min. 50 kg. Co ważne, pobranie krwi jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie wymaga ono również szczególnych przygotowań, ale warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, które dostępne są na stronach internetowych. Do punktu krwiodawstwa wystarczy przyjść po zjedzeniu lekkostrawnego, niskotłuszczowego posiłku i wypiciu większej niż zwykle ilości wody. Należy także powstrzymać się od palenia papierosów i spożywania alkoholu (również w dniu poprzedzającym). O dopuszczeniu do oddania krwi decyduje lekarz, w oparciu o wypełnioną ankietę, ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz wyniki próbki krwi potencjalnego dawcy pobrane tego samego dnia. Jednorazowo pobierana jest tzw. 1 jednostka krwi, czyli 450 ml. Każda jej kropla jest na wagę złota, ponieważ nigdy nie wiadomo, która grupa będzie w danym momencie najbardziej potrzebna i której może zabraknąć. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaopatruje w krew ok. 130 szpitali w województwie mazowieckim. Punkt dysponuje pięcioma ambulansami do poboru krwi i organizuje w ciągu roku ponad 1000 mobilnych akcji krwiodawstwa. Szczegółowe informacje dla honorowych dawców dostępne są na stronie internetowej http://www.rckik-warszawa.com.pl.

Akcja krwiodawstwa to niejedyne wydarzenie zorganizowane w WTT z inicjatywy najemców. W lipcu br. w wieżowcu zamontowano defibrylatory AED oraz przeprowadzono szkolenie z ich obsługi. Właściciel budynku – Akron Investment Central Eastern Europe II, i jego asset manager ─ firma Heitman, otwiera również obiekt na wydarzenia kulturalne oraz te z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W biurowcu odbywają się m.in. wystawy fotografii oraz malarstwa, a także koncerty fortepianowe. Ponadto w przestrzeni konferencyjno-eventowej – Panorama Room WTT, na 35. piętrze miał miejsce IV Ogólnopolski Dzień Różnorodności organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wszystkie te działania zgodne są z zasadami koncepcji employee-wellbeing, która została wdrożona do sposobu zarządzania nieruchomością po przeprowadzeniu modernizacji i rebrandingu w latach 2015-2016.