Mówi się, że „kobieta zmienną jest”. Ta fraza idealnie odzwierciedla nastawienie płci pięknej do mody. Trendy zmieniają się co sezon, a wraz z nimi elementy stylizacji w kobiecych garderobach. Dotyczy to również okularów, które coraz częściej pojawiają się na pokazach mody. Na paryskim Fashion Week’u, prezentującym kolekcje marek na jesień/zimę 2018/2019, okulary zdobiły twarze modelek Miu Miu, Balenciaga czy Elie Saab. Dodatek ten stał się tak samo ważny, jak modne szpilki czy torebka. Kształt okularów może podkreślić całą stylizację i uwydatnić znaczące cechy osobowości – okulary „kujonki” kojarzą się z intelektualistami, natomiast oprawki w wersji maksi, zaprojektowane na wzór postaci z filmów science-fiction, podkreślają pewność siebie.
Zdarza się, że okulary są czymś więcej niż modnym dodatkiem – stają się znakiem rozpoznawczym. Charakterystyczny kształt oprawek stanowi nieodzowny element wizerunku postaci takich jak John Lennon, Elton John, Anna Wintour czy Woody Allen. Wyróżniają się one niezwykłym talentem, ale oryginalne okulary nieodłącznie się z nimi kojarzą.
Pasek, torebka czy buty to klasyczne modowe dodatki. Jednak to nasza twarz przyciąga wzrok jako pierwsza – to, co znajduje się na nosie ma duże znaczenie i zapada w pamięć.
Nowoczesny stosunek branży optycznej do okularów został doceniony przez Fashion TV. Otrzymując nagrodę w kategorii akcesoria, sieć salonów optycznych Trendy Opticians potwierdziła, że także firmy medyczne mogą podążać za trendami. A dzięki temu każdy z nas może nie tylko zadbać o wzrok, ale także podkreślić swój styl. Wyróżnienie dla Trendy Opticians to prawdziwy zaszczyt – nagrodzono tylko te marki, które zasłużyły się dla branży modowej, m.in. Kenzo Takada czy BOHOBOCO. Pokazuje to, że okulary stają się pełnoprawnym modowym dodatkiem.

Kontakt dla mediów:
Walk PR
Hubert Koszela
e-mail: hubert.koszela@walk.pl
tel.: +48 789 443 408