Rozpoczął się ostatni tydzień września, który dla studentów jest równoznaczny jest z końcem wakacji i początkiem nowego roku akademickiego. Nie zważając na to, jak poszła sesja egzaminacyjna, warto zadbać o odświeżenie umysłu przed kolejnym rokiem zmagań na uczelni. Wspomnienia ciekawie spędzonych ostatnich dni wakacyjnej wolności mogą pomóc przetrwać następne miesiące!

Co powiecie na wycieczkę do Krakowa? Miasto słynącego nie tylko z przepięknych zabytków, ale również wielu, klubów, miejsc, gdzie nie tylko można dobrze zjeść, ale posłuchać muzyki, a nawet potańczyć. Jako miasto z bogatą historią i kulturą ma bardzo dużo do zaoferowania. Tam każdy znajdzie coś dla siebie!

Zdążyć przed studentami

W stolicy małopolski co roku prawie 200 tysięcy osób uczy się w ponad dwudziestu uczelniach wyższych. Dlatego warto odwiedzić Kraków jeszcze przed pojawieniem się większości z nich. Będzie wtedy można poczuć klimat miasta oraz poruszać się i zwiedzać bez ogromnych tłumów – nie ma spokojniejszego okresu na zwiedzanie Krakowa niż właśnie ten. Zakończenie wakacji, to najlepszy moment na poznanie również tej części miasta, która żyje nocą. Klimat zakończenia lata i pojawiający się powoli młodzi ludzie na pewno będą sprzyjali poznawaniu tego oblicza miasta.

Zadbaj o zakwaterowanie

Planując ostatni, wakacyjny wyjazd warto zadbać o hotel, który zlokalizowany będzie „blisko wszystkiego”. Bardzo korzystną ofertę można znaleźć w hotelach z sieci ibis: ibis Kraków Centrum, ibis Kraków Stare Miasto lub dla osób z mniejszym budżetem – ibis budget. We wszystkich propozycjach najważniejszymi zaletami są: doskonała lokalizacja obiektów, niskie ceny oraz młoda i uśmiechnięta obsługą. Bliskość Starego Miasta, Wisły, Błoń Krakowskich oraz wszelkich atrakcji jest ogromną dogodnością. Hotele oferują opcję noclegu ze śniadaniem, dzięki czemu energia na cały dzień niezapomnianych wrażeń zostanie dostarczona (hotele ibis „czerwone” zapraszają do swoich restauracji ibis Kitchen). Jeśli chcecie się poruszać szybciej, w tych hotelach możecie także wypożyczyć rowery i w ten sposób przemierzać jesienne ulice Krakowa.

Zostajesz na stałe?

Kraków jako miasto studenckie, przyciąga coraz większą liczbę absolwentów szkół średnich z całej Polski i zza granicy. Wiąże się to z tym, że bardzo trudno jest im znaleźć odpowiednie mieszkanie lub pokój, w którym spędzą najbliższe miesiące albo nawet kilka lat. Aby dobrze zorientować się w temacie ofert, najlepiej pozostać na miejscu i móc na własne oczy zobaczyć mieszkania. Hotele ibis umożliwiają młodym gościom zatrzymanie się na kilka dni w wyjątkowo dobrej cenie, całodobowy dostęp do Internetu, który jest w tym celu niezbędny oraz lokalizacje, z których bez problemu dotrzemy do każdego zakątka miasta.