Narodowy Instytut Higieny jest jedną z najstarszych instytucji zdrowia publicznego w Polsce. Od blisko stu lat kształtuje rynek zdrowia publicznego oraz pomaga monitorować czynniki ryzyka zawarte w żywności, wodzie czy powietrzu, którym oddychamy. Misją Instytutu jest również promocja zdrowego trybu życia. Realizowane przez specjalistów pracujących w zakładach PZH zadania, prowadzą do zwiększenia świadomości konsumentów w zakresie ważnych dla zdrowia czynników. Certyfikacja Instytutu i odznaczenie „produkt z atestem PZH” gwarantują, że urządzenia opatrzone symbolem atestu, nie mają negatywnego wpływu na zdrowie bądź środowisko.

Nadrzędnym celem szwajcarskiej marki Stadler Form jest dostarczanie konsumentom na całym świecie zamkniętych w atrakcyjnej formie technologii, które poprawiają jakość powietrza. W przypadku modeli oczyszczaczy Roger marka wykorzystuje najbardziej nowoczesne metody filtracji powietrza. Mamy tu do czynienia z filtrem wstępnym oraz specjalnie opracowanym Dual Filtr™, który łączy filtr HEPA z aktywnym węglem. Uzyskanie atestu Państwowego Zakładu Higieny potwierdza, że urządzenia Stadler Form Roger są bezpieczne zarówno do użytku w naszych domach jaki i miejscach publicznych takich jak szpitale czy biura w których codziennie pracujemy.

Dbanie o czystość powietrza w dzisiejszych czasach to jeden z wiodących tematów w opinii publicznej. Jak istotny jest wpływ powietrza dla zdrowia człowieka, komentuje Lek. med. Magdalena Napora-Grabowska – Specjalista alergologii i chorób płuc:

„Człowiek dorosły wykonuje od 12 do 24 wdechów na minutę, każdorazowo wdychając 150 ml powietrza w przypadku kobiet i 200 ml w przypadku mężczyzn. Dane te pokazują jak ważny jest jego skład i jak duże to ma znaczenie dla naszego zdrowia. Drogi oddechowe przygotowują wdychane powietrze poprzez regulację temperatury, nawilżanie, oczyszczanie. U zdrowych ludzi powyższe mechanizmy mogą stawać się niewydolne np. w przypadku zwiększenia zanieczyszczenia powietrza poprzez: np. spaliny ze szczególnym uwzględnieniem spalin z silników DIESLA, smog, wyziewy z fabryk w zindustrializowanych rejonach, grzyby, roztocza”

Dzięki obecności w naszych domach takich urządzeń jak oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger, powietrze staje się czystsze, przejrzystsze, a my dzięki temu nie musimy martwić się o jego jakość.