Wiele osób podchodzi bardzo poważnie do przygotowań świątecznych, a zwłaszcza do porządków. Polacy dokładają wszelkich starań, by ich domy wręcz lśniły czystością. Jednak nie wszyscy lubią i mają czas na sprzątanie. Często w okresie przedświątecznym wiele osób jest zapracowanych bardziej niż zwykle, dlatego skorzystanie z płatnego sprzątania staje się praktyczną potrzebą wynikającą z braku czasu.

Informacji na temat firm sprzątających czy produktów związanych z odświeżeniem mieszkania, Polacy najczęściej szukają w Internecie. Także lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób planujących gruntowne porządki, co potwierdzają statystyki – w listopadzie panoramafirm.pl odnotowała ponad 100% wzrost zapytań o firmy sprzątające.

Szukając informacji coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat firm sprzątających czy artykułów do sprzątania mieszkań. – mówi Magdalena Wypychowicz Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska. Duże znaczenie ma  także dostępność takiej firmy i jej lokalizacja. Najlepiej jeśli ekipa usługowa znajduje się w naszej okolicy i w każdej chwili może pomóc. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Zakres usług firm sprzątających, jaki możemy zamówić jest bardzo zróżnicowany, od podstawowych jak zwykłe odkurzanie po pranie dywanów, czyszczenie tapicerek, mycie okien a także poprawę sprzątania po kimś. Ceny są zróżnicowane i zazwyczaj ustala się je albo w oparciu o sprzątany metraż nieruchomości lub czas poświęcony na pracę.

Oszczędność czasu, wygoda oraz rosnąca dostępność specjalistycznych usług sprawiła, że coraz częściej szczególnie w okresie przedświątecznym sięgamy po pomoc profesjonalistów, również w sprzątaniu, poszukując informacji w lokalnych wyszukiwarkach.