Przez ostatnie miesiące dostarczaliśmy organizmowi mniej bogatych w witaminy i składniki odżywcze produktów, nasza aktywność fizyczna spadła, a słońce pojawiało się sporadycznie. Jak obudzić się do życia i czerpać z nadchodzących miesięcy?

Weź się za odżywianie

Z dnia na dzień w sklepach pojawiać się będą produkty, które nie są hodowane w sztucznych warunkach, dzięki czemu mają zdecydowanie więcej wartości odżywczych. Dzięki temu łatwiej będzie skomponować lekkie, zdrowsze potrawy. Ogranicz ilość tłuszczy i kalorycznych posiłków, których organizm domagał się w zimowych miesiącach i postaw na pełne kolorów potrawy. Wzbogać dania o produkty z kategorii superfoods i postaraj się jeść regularnie. Często to właśnie powstały zima niedobór witamin odpowiedzialny jest za obniżone samopoczucie.

Zacznij się ruszać

Nie musisz od razu stawać się fanką crossfitu, ani wylewać siódmych potów na siłowni. Spędzaj natomiast więcej czasu na dworze, zamiast na kawę w kawiarni umów się na spacer, pojedź do pracy rowerem, czy zaplanuj wycieczkę rowerową. Każdy pretekst do wyjścia na dwór jest dobry, a twoje ciało od razu odczuje różnicę. Nie tylko wybudzisz je z zimowego letargu, ale promieniami słonecznymi i cwiczeniami pobudzisz produkcję serotoniny i endorfin, które zbawiennie wpływają na humor.

Zwolnij!

Chociaż chcielibyśmy tryskać energią i wykonać wszystkie zaległe rzeczy nagromadzone przez zimę to czasem zatrzymanie się jest krokiem do tego, aby finalnie poczuć się lepiej i więcej osiągnąć. Naładuj baterie zanim zabierzesz się za gruntowne porządki, wprowadzanie nowych nawyków i będziesz przeorganizowywać swoje życie. Pójdź na masaż, na który do tej pory było ci nie po drodze, a jak możesz – wyjedź gdzieś na weekend. Zmiana otoczenia i relaks pozwolą organizmowi na przestawienie się. Możesz wybrać krótki wyjazd za granicę, albo odwiedzenie jednego z polskich miast. Doskonałym rozwiązaniem będzie Kraków, w którym sezon turystyczny jeszcze się nie rozpoczął, a jego nieustający rozwój odsłania co raz to nowe oblicza. Jeśli chcesz mieć wszędzie blisko wybierz Novotel Kraków Centrum, który zlokalizowany jest niedaleko Wawelu, a jego strefa wellness jest idealnym miejscem na spędzenie relaksującego wieczoru, osoby wolące zatrzymać się na uboczu mogą zdecydować się na Novotel Kraków City West.