Oszczędność to podstawa

Wybierane podczas urządzania kuchni gładkie tafle płyt indukcyjnych lub elektrycznych nie są to rozwiązaniami tak samo ekonomicznymi, jak gaz. W płytach SOLGAZ Optimex to właśnie gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni, dzięki czemu do kuchni trafia 10 razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Dodatkowo – według niezależnych badań, płyta gaz pod szkłem Optimex firmy SOLGAZ zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Projektanci ukryli pod ceramiką katalityczne palniki gazowe, które zamieniają ciepło otrzymane ze spalania gazu na promieniowanie podczerwone. Palniki kuchenek Optimex pracują cyklicznie, czyli wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają się wtedy, gdy jest to konieczne.

Optymalne bezpieczeństwo i optymalizacja czyszczenia

Płyta Optimex firmy SOLGAZ posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Każdy palnik jest wyposażony w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Jeśli podczas gotowania danie zacznie kipieć, płyta automatycznie się wyłączy, informując o tym sygnałem dźwiękowym. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy kontrolujące proces spalania, ciśnienie gazu oraz jego jakość. Widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiadają m.in. czy powierzchnia płyty jest jeszcze gorąca lub czy skończył się gaz w butli.

Gaz pod szkłem to opatentowana technologia, która gwarantuje użytkownikom bezpieczne oraz proste w obsłudze i czyszczeniu rozwiązanie. Palniki ukryte pod ceramiką będące cechą wyróżniającą płyty Optimex firmy SOLGAZ sprawiają, iż utrzymanie płyty w czystości jest niezwykle łatwe, a gładka powierzchnia bez jakichkolwiek zakamarków jest gwarancją estetycznego wyglądu podczas codziennego użytkowania. Płyta Optimex wyposażona jest również w panel sterowania z 9-stopniowym poziomem mocy oraz minimalistyczne, proste w czyszczeniu kratki wylotowe.

Zoptymalizowany montaż

Instalacja płyty Optimex firmy SOLGAZ jest prosta, a wszelkie wymagania odnośnie montażu płyty są identyczne, jak w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Wystarczy wyciąć w blacie o szerokości 35, 60 lub 80 cm odpowiedni otwór i umieścić w nim płytę. Kuchenki zasilane są bezpiecznym napięciem elektrycznym 12V DC, a podłączamy je do standardowego gniazdka 230V AC, poprzez specjalny zasilacz, dostarczany razem z zakupioną kuchnią. Istnieje również możliwość zakupienia dodatkowego zasilacza rezerwowego, umożliwiającego pracę kuchni w czasie przerwy w dostawie prądu – nawet przez dwa dni.

Na rynku dostępne są cztery modele płyt o różnych rozmiarach, różnej liczbie palników i liczbie pól darmowych znajdujących się na płycie – Optimex 2+1, Optimex 3+1, Optimex 4+1 oraz Optimex 4+2. Dodatkowe pola darmowe to miejsca, które nagrzewają się podczas gotowania, nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu możemy podgrzać gotową potrawę bez dodatkowego nagrzewania kolejnego palnika.

Płyty Optimex to optymalne rozwiązanie, w którym gaz skryty jest pod taflą szkła. Nowoczesna technologia SOLGAZ gwarantuje wygodę użytkowania i nieskazitelny design przy jednoczesnym optymalnym poborze gazu. Dzięki kuchenkom Optimex możliwe jest stworzenie nowoczesnej aranżacji kuchni bez utraty funkcjonalności i ekonomiczności gazowej płyty.

 

Nazwa płyty Optimex 2+1 Optimex 3+1 Optimex 4+1 Optimex 4+2
Ilość małych palników 1 1 2 1
Ilość średnich palników 1 1 2 2
Ilość dużych palników 0 1 0 1
Znamionowe obciążenie cieplne zależne od rodzaju gazu ̴ 2,7 kW ̴ 5 kW ̴ 5,4 kW ̴ 6,7 kW
Masa płyty 13 kg 16 kg 16 kg 19 kg
Przeznaczenie Kuchenna zabudowa, łodzie i pojazdy rekreacyjne
Przyłącze gazowe G1/2” wewnętrzny
Napięcie zasilania kuchenki 12 VDC
Napięcie zasilania zasilacza 110-230 V/50Hz – 60Hz
Parametry zasilacza 12 VDC min. 3,5 A
Stopień ochrony obudowy IP 40

 

Płyty gazowe bez płomieni Optimex:

Optimex 2+1, SOLGAZ, cena: 1990 zł

Optimex 3+1, SOLGAZ, cena: 2690 zł

Optimex 4+1, SOLGAZ, cena: 2890 zł

Optimex 4+2, SOLGAZ, cena: 3290 zł

_________________________

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.