Niezmiennym wydarzeniem związanym z rozpoczęciem nowego roku jest odświeżenie obowiązu-jących trendów. Przechodzące do lamusa chłodne szarości i słodkie pastele, które dotychczas rzą-dziły we wszelkich projektach wystroju mieszkania, ustępują dziś miejsca dynamicznej kolorystyce nawiązującej do natury, witalności oraz delikatnej ekstrawagancji. „Miodowe żółcienie, tempera-mentna czerwień czy szlachetna zieleń – sofy i fotele o tej barwie to nie tylko mocny akcent styli-styczny we wnętrzu, ale również odejście od nudnej szablonowości powielanej w wielu rozwiąza-niach aranżacyjnych. – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – Oprócz tego, meble oferowane przez marki współpracujące z Bonami.pl dają możliwość oddania się kreatywnemu szaleństwu w czasie dekorowania pomieszczenia, bez strachu o utratę elegancji i dobrego smaku”.
Pasjonująca czerwień
Czerwień uważana jest przez wielu za odcień, który uosabia szlachetność, elegancję oraz wyrafino-wanie. Będąc powracającym akcentem w kolejnych edycjach paryskich targów wnętrzarskich Mai-son&Objet, kolor ten stanowi stały element najmodniejszych stylizacji dekoratorskich. „Mając na uwadze szczególną pozycję barwy w świecie designu¬, niemiecka marka Max Winzer stworzyła ko-lekcje mebli wypoczynkowych, charakteryzujących się eleganckimi formami pokrytymi tempera-mentną czerwienią – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – sofy trzyosobowe Norwin Velvet, Ivette i Jeronimo są odzwierciedleniem poszukiwanego przez klientów nowoczesnego szyku, prze-jawiającego się nie tylko w wysokiej jakości wykonaniu i materiałach tapicerskich, ale również w ciekawych kształtach nawiązujących do stylu glamour”. Prócz tego, wartymi uwagi są również ofe-rowane przez Max Winzer fotele – Alessandro i Camille, dostępne na Bonami.pl, które dzięki po-nadczasowemu wzornictwu retro, bez przeszkód wpasują się w każdą aranżację wnętrza.
Miodowe szaleństwo
W tym roku faworytem kolorystycznym sezonu jest miodowy żółty. Odcień, nawiązujący swoją barwą do egzotycznych przypraw i aromatycznych lokacji, nadaje pomieszczeniu ciepłego i przy-jemnego dla oczu akcentu. Ponadto, kolor charakteryzuje się spokojnymi i kojącymi tonami, będą-cymi idealną alternatywą aranżacyjną dla większości krzykliwych żółcieni. „Meble w barwach mio-dowego żółtego to gorący trend, który pojawił się również w kolekcjach marek współpracujących z Bonami.pl – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – łagodność barwy łączona jest z minimalistycz-nymi fasonami mebli, które są wizytówką marek Windsor & Co. Sofas oraz House Nordic. Oferowa-ne meble wypoczynkowe w kolekcjach Monte i Neptune wyróżnia nie tylko nowoczesna elegancja zawarta w minimalistycznych kształtach sof i foteli, ale są one także uniwersalnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, w których liczy się wysoka funkcjonalność oraz szyk.” Oprócz tego, miodowy żółty widoczny jest również w zestawach marki Vivonita. Choć modele Milton również trzymają się skan-dynawskiej prostoty i wstrzemięźliwości od wszelkich ozdób, to w formie widoczne są delikatne elementy zwiększające komfort użytkowania, czyli krągłe obicia oraz miękkie poduszki.

Powrót do natury

Przez prowadzony intensywny styl życia, wiele osób poszukuje sposobu odcięcia się chaosu co-dzienności. W takich momentach zwracamy się ku naturze, kojącej zmysły i pomagającej zachować wewnętrzny spokój. Dotyczy to także kolorów panujących we wnętrzach. Najlepszym przykładem tego jest zieleń – uosobienie spokoju, naturalności oraz harmonii. „Ta głęboka i wyrazista barwa jest interesującym wyborem dla mebli wypoczynkowych – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – sofy i fotele w tym odcieniu są przepełnione naturalną elegancją oraz smakiem.” Roślinna kolory-styka panuje również w ofercie marki MESONICA z oferty Bonami. Dzięki swojej formie, modele Puzo stają się najbardziej zauważalnymi elementami każdego wnętrza – zwłaszcza, gdy dodatkowo pokrywa je nasycona zieleń. Ich wygląd, delikatny materiał obicia oraz łatwość dopasowania się do każdego pomieszczenia to prosty sposób na wyjątkowo gustowną stylizację wnętrzarską. Dodat-kiem uzupełniającym wystrój mogą być także welurowe fotele w kolorze butelkowej zieleni od Max Winzer oraz bajkowe siedziska od czeskiej marki JELÍNEK, dostępne na Bonami.pl.

Elegancja we wnętrzu to już nie tylko stonowane barwy, ale prawdziwa zabawa intensywną kolory-styką. Dzięki Bonami.pl możemy być pewni, że w kwestii wyboru idealnej sofy i foteli możemy od-dać się kreatywnemu szaleństwu, bez strachu o utratę dobrego smaku.